עדכוני הנחיות לבעלי ויזות לאוסטרליה בעקבות הנגיף

💥הארכת/החזר כספי הויזה-כוח ההמונים💥 עדכון 6.7.2020

כללי:

כידוע-נכון לרגע זה אין כניסה לאוסטרליה למי שאינו אזרח או תושב אוסטרלי או ניו זילנדי/קרוב משפחה מדרגה ראשונה של תושב או אזרח אוסטרלי-וגם אז צריכים לבקש פטור ממחלקת ההגירה כדי להיכנס ליבשת.

מספר חידודים והנחיות ממחלקת ההגירה מתאריך 6.8 לבעלי ויזות הגישור השונות.

*ויזות,הארכות,פתרונות,ומה שבינהם*

❤אחרי לא מעט פניות בנוגע להארכות לבעלי ויזות מחוץ לאוסטרליה,להנחיות חדשות או תאריכי יעד לפתיחת גבולות…אז אני כאן כדי לעשות סדר (מתנצל מראש אם לא כל המידע יהיה חיובי).

❤בימים האחרונים התקיימה ישיבת הממשלה בדבר נושא בעלי הויזות הזמניות באוסטרליה-ועיקרם בעלי ויזת חופשה ועבודה על סוגיה (462/417).

❤חשוב להבהיר מספר דברים ביחס לסיטואצייה הנוכחית ביבשת…אז,נתחיל ביתרונות או בחסרונות?

💥תמיד כיף לסיים בחיוך, אז נתחיל בחסרונות:

🧐ישיבת הממשלה דיברה על מספר עובדות שגם ככה ברורות,בהקשר לבעלי ויזת חופשה ועבודה-כוח עבודה טוב ועם מוטיבציה גדולה.

🧐אבל..חשוב לי להבהיר-כרגע אין כל שינוי בהגבלות (לא בעקבות הישיבה ולא בכלל)-אין הארכות לויזה למי שנמצא מחוץ לאוסטרליה,אין צפי רשמי לפתיחת הגבולות,אין שינויים בתנאי העבודה לשנה השנייה או השלישית,אין החזרים כספיים למי שלא ניצל את הויזה,אין הארכת גיל הזכאות לוורקינג הולידיי.

🧐אין יציאה לתושבים/אזרחים אוסטרליים,והיחידים שיכולים להיכנס ליבשת הם אזרחים או תושבים אוסטרליים/ניו זילנדיים,או בעלי קירבה ראשונה לאזרח/תושב אוסטרלי (ילדים/אופוטרופוס/בן/ת זוג דה פקטו רשום במחלקת ההגירה).

💥אז מה יש?הנה היתרונות…סוג של:

🧐הגשת בקשות לויזות-עיקר הבקשות המטופלות על ידי מחלקת ההגירה כרגע,הן הבקשות המוגשות מתוך אוסטרליה,על מנת לתת פתרון לכל אלו שנתקעו ביבשת ללא אפשרות (או רצון) לצאת ממנה.

🧐ניתן ואף רצוי להגיש תלונה מקוונת למחלקת ההגירה-כל אחד עם הנושא שלו (הארכת הויזה/החזר כספי וכו')-קישור בהמשך הפוסט.

🧐כל מי שנמצא באוסטרליה וצריך פתרון לויזה,יש מספר אפשרויות:

👈🏽ויזת קורונה 408👈🏽2 אפשרויות:

😊אשרת עבודה-כל שנמצא בעבודה חיונית לתקופה (כרגע-עבודה בתעשיית המזון,חקלאות,עבודה עם קשישים,ילדים, בעלי מוגבלויות,מרכזי רפואה כאלה ואחרים)-יכול להיות זכאי לויזת קורונה 408-ובה יהיה ניתן לקבל אשרת עבודה עד ל 12 חודשים,ובתנאי שעובדים באותה עבודה חיונית לתקופה,ותוקף הויזה שלכם לא מוקדם או מאוחר ב 28 ימים.

😊תייר-כל מי שנמצא באוסטרליה וצריך פתרון זמני ללא עבודה-גם כן יכול להגיש בקשה לויזת קורונה 408,אשר תוכל להקנות עד 6 חודשים אשרת שהייה חוקית, ובתנאי שתוקף הויזה שלכם לא מוקדם או מאוחר ב 28 ימים.

עלות הויזה: 0 דולר.

*יחסית קל לענות על הקריטריונים של הויזה הזו (בעיקר על בסיס תייר).

👈🏽ויזת תייר👈🏽יכול להגיש בקשה לויזת תייר מתוך אוסטרליה (בהנחה שאין לו בתנאי הויזה הנוכחיים סעיף "ללא שהות נוספת",ואם יש לו,אז צריכים קודם לבקש ביטול סעיף ורק אז להגיש בקשה לויזת תייר מתוך אוסטרליה).

עלות:345 דולר אוסטרלי.

👈🏽ויזת חופשה ועבודה לשנה שנייה או שלישית👈🏽למי שזכאי,כמובן יכול להגיש כרגיל.

עלות:485 דולק אוסטרלי.

*בכל מקרה-ככה או אחרת-לא ממליץ להישאר באוסטרליה ללא שהייה חוקית!או יותר נכון להגיד…תסדירו את השהייה החוקית שלכם לפני תום תוקף הויזה שלכם.

*כמובן שמי שרוצה או עומד בקריטריונים של ויזות אחרות כגון-ויזת פרטנר/ספונסר/סטודנט/הגירה על בסיס מקצוע…יכול לעשות את זה מתוך אוסטרליה.

❗קישורים חשובים❗

אתר העדכונים של מחלקת ההגירה.

מדריך להגשת ויזת קורונה 408.

מדריך להגשת ויזת וורקינג הולידיי שנה שנייה+שלישית.

*ניתן גם לקבל את השנה השנייה/שלישית,למי שעובד או מתנדב לעבודות שיקום נזקי השריפות הסבר נוסף בקישורים להגשת הויזות).

*חשוב להמשיך ולהתעדכן בהנחיות השונות,בתקווה לכולנו שבקרוב יהיו בשורות טובות-גם בריאותיות,גם כלכליות,וגם לפתיחת הגבולות ולאשרות הויזה השונות😊🙏🏾

*ויזת הסטודנט*

❤אחרי שרובכם (אם לא כולכם) שמעתם על העובדה שככל הנראה הראשונים שיאשרו להם כניסה לאוסטרליה,הם יהיו בעלי ויזת הסטודנט…למרות שלא מדברים על מתי זה יקרה בדיוק-בתאריך 20.7 הייתה ישיבת ממשלה ובה היו מספר נקודות אור חיוביות לכל אלו הרוצים להגיש בקשה כזו או כאלו המחזיקים בויזה כרגע.

❤נקודת ההנחה היא שבעלי ויזת הסטודנט מהווים הכנסה לא קטנה לאוסטרליה…כ- 40 מליארד דולרים בשנה,ומאיישים 250,000 משרות (לא מעט🙃).

❤אז מה הן עיקרי ההחלטות?הנה זה בא:

🧐טיפול בבקשות המוגשות מחוץ ליבשת👈🏽מאחר וכרגע מחלקת ההגירה מטפלת בעיקר בבקשות לויזות המוגשות מתוך אוסטרליה-מעטה יהיו גם טיפולים בבקשות בעדיפות מסוימת גם למגישים בקשה לויזת סטודנט מחוץ לאוסטרליה-ובכך לתת תשובה יחסית בהקדם,כדי שברגע שייפתחו הגבולות,לא תהיה המתנה מיותרת להגעת הסטודנטים.

🧐הגשת ויזת סטודנט נוספת ללא עלות👈🏽אותם אלו בעלי הויזה שלא הצליחו לסיים את לימודיהם ותוקף הויזה נגמר, בעקבות משבר הקורונה-יוכלו להגיש בקשה נוספת לויזת סטודנט ללא עלות.

🧐זכאות לאשרת עבודה👈🏽אלו שסיימו את לימודיהם ויצאו מאוסטרליה בעקבות משבר הקורונה,יהיו זכאים לבקש אשרת עבודה.

🧐זמן נוסף להצגת תוצאות בחינות באנגלית למועמדים👈🏽יינתן זמן נוסף לאותם אלו שצריכים לספק תוצאות בחינות באנגלית לצרכי קבלת הויזה,ולא הצליחו עד כה בעקבות המצב.

מקורות המידע מתוך ההצהרה-כאן.

תוכן ההנחיה מתוך אתר מחלקת ההגירה-כאן.

בתקווה להמשך בשורות טובות לכולם,והרבה בבריאות🙏🏾

*אלו שנמצאים מחוץ ליבשת*

❤לכל אלו שנמצאים מחוץ לאוסטרליה ולא יכולים לממש את הויזה בגלל משבר הקורונה👈🏽נגמר להם תוקף הויזה/חזרו בגלל המשבר/רוצים החזר על ויזה שלא מומשה וכו'..

❤מצרף קישור תלונות/הצעות/פרגון מקוון למחלקת ההגירה👈🏽המילוי המקוון מחולק לשלושה חלקים עיקריים(אין צורך בהרשמה או פתיחת חשבון,זה נעשה בצורה מקוונת פשוטה):

1.לפני המשוב-הסבר על מטרת המשוב,במה הם מטפלים ובמה לא וכו'.

2.הצהרות ושאלות כלליות-אישור הבנת התקנות,בחירת נושא המשוב.

3.המשוב עצמו-הפרטים על הויזה שלכם וסוג הויזה,מלל חופשי ופרטים נוספים ליצירת קשר וכו'.

💡המלצה:
פשוט תדגישו את נושא המשבר שלא היה צפוי,את העובדה שאתם עדיין רוצים לממש את הויזה ולקבל אליה הארכה מסוימת/החזר כספי על הויזה כדי להגיש חדשה.

💡המלצה נוספת:
אם יש לכם הצעה מסוימת אז מזכיר לכם שתוכלו לרשום גם הצעות לייעול.

❤נכון שכל אחד מאיתנו זה "טיפה בלב ים", אבל אולי כשמדובר במספר אנשים גדול,זה כן יעשה השפעה,יזיז משהו ויצבור לחץ מאסיבי על מחלקת ההגירה להתחשב בצורה כזו או אחרת במטיילים שנפגעו-כל אחד והסיפור שלו…

בתקווה שזה יעזור🙏🏾המון בריאות ואופטימיות לכולם🥳

בתמונה-כוח ההמונים 😎

🔥משהו לא ברור?רוצים להוסיף או לעדכן משהו

מוזמנים ליצור קשר והעמוד יעודכן בהקדם  🤠

עדכוני הנחיות לבעלי ויזות באוסטרליה בעקבות נגיף הקורונה
5/5