צ'ק ליסט לפני המראה

אז יש כרטיס טיסה ואנחנו ממש עוד שנייה ממריאים!!! רגע…כמה דברים חשובים מאוד לוודא לפני שטסים…

לוודא תוקף דרכון

 שלא תיתקעו באיזו מדינה…ותצטרכו להתחיל להסתבך עם שגרירויות ובירוקרטיה מיותרת, ובמקרה הרע, לא יעלו אותכם בכלל על הטיסה. קישור לשינוי פרטים אישיים (מגורים, דרכון, שם וכו') 

ביטוח חו"ל

לעשות ביטוח חו"ל- לא לצאת בלי! מדריך ביטוחים.

בגלל שאתם תהיו הרבה זמן בחו"ל, הקפיאו את חשבון הפלאפון שלכם

לשים תזכורת להקפיא את הקו סלולאר שלך בארץ מיום הטיסה (כי כנראה תעשה סים מקומי)- מספר הווטסאפ שלכם יישאר על אותו מספר, פשוט לא תצטרכו לשלם סתם על הקו בארץ כי הוא לא יהיה בשימוש בזמן שאתם בחו"ל (אלא אם תעשו חבילת חו"ל מהארץ.. שתכלס פחות משתלם).

ביטוח לאומי

ביטוח לאומי- פשוט לעשות לעצמכם תזכורת חודשית (אפשר גם לשלם מרחוק באונליין כשאתם באוסטרליה)- לכל מי שטס לתקופה ארוכה, שלא תשכחו לשלם ביטוח לאומי בארץ. קישור לאתר ביטוח לאומי לצורך גביית ביטוח חודשי 

חיסונים

מרפאת מטיילים- ווידוא שעשיתם את החיסונים הרלוונטיים.

רלוונטי בעיקר למי שמטייל בעוד מדינות מלבד אוסטרליה, מאחר ובאוסטרליה עצמה בלבד אין צורך בחיסונים מיוחדים.

בכל מקרה אם אינכם יודעים כרגע אם תטיילו חוץ מאוסטרליה בטיול הזה, תוכלו גם לעשות חיסונים באוסטרליה עצמה (רק לזכור שזה גם יכול לעלות בהתאם מאחר והחיסונים לא מסובסדים עם קופות חולים כמו בישראל), אבל אפשרי.

קו"ח לקראת עבודה באוסטרליה

הכנה של קו"ח באנגלית- ואם יש לכם מקומות ספציפיים שאתם מחפשים בהם עבודה ויש לכם המלצות להביא ממעסיקים בארץ, באנגלית, אז גם יעזור- לכל מי שמגיע לעבודה כמובן. מידע נוסף על הגעה עם ויזת עבודה לאוסטרליה ניתן למצוא בכל מה שחשוב לדעת על עבודה באוסטרליה.

קישור ישיר למדריך לכתיבת קו"ח בפורמט אוסטרלי.

כרטיס אשראי

לוודא שהאשראי שלך הוא בינלאומי ולהזמין אפילו עוד אשראי עם מסגרת נוספת (מכסטרקארד/כאל וכו,או נטען נוסף שיהיה לך)- תמיד טוב שיש 2 אשראי לכל מקרה שלא יהיה.

ובכל מקרה ניתן גם לקרוא במדריך להתנהלות כספית בטיול.

רישיון בילנאומי

באוסטרליה ניתן לנהוג ללא רישיון בילנאומי, ומספיק הרישיון פלסטיק הישראלי, אך ישנן חברות השכרת רכבים וסטייטים מסוימים שמקפידים על הרישיון הבינלאומי יותר, ולכן מומלץ לקפוץ לאחד הסניפים של "ממסי'' ולקחת איתכם רישיון בינלאומי שיהיה בצמוד לרישיון הישראלי שלכם.

מזכיר, שבניו זילנד גם ככה תצטרכו רישיון בילנאומי בנוסף לרישיון מפלסטיק, והרבה פעמים מטיילים משלבים את הטיול בניו זילנד, כך שבכל מקרה כדאי שיהיה לכם וזה אמור לעלות סביב 20-40 שקלים.

בכל מקרה חשוב לחדד, שהרישיון הבינלאומי מדף נייר שמקבלים ב- "ממסי'', תופס כשהוא צמוד לרישיון מפלסטיק ולא בנפרד.

על מדריך מפורט לקניית רכב באוסטרליה ניתן לקרוא כאן.

צ'ק ליסט לפני המראה
5/5