קמבודיה

קמבודיה

🔥מספר דברים שיכולים לעזור לכולכם כשאתם מגיעים למדינה היפה הזו 👇🏽👇🏽👇🏽

👈🏾כללי: קמבודיה מדינה באסיה גובלת עם תאילנד לאוס וויאטנם ויש בה קרוב ל 16 מליון איש,כאשר רובם בודהיסטים (כ 95 אחוזים).

👈🏾תוחלת החיים עומדת על גיל 61 בממוצע.

👈🏾כ- 2מליון תיירים פוקדים את קמבודיה מידי שנה.

👈🏾השפה הרשמית היא קמרית אבל באזורים המתויירים אפשר לתקשר בשפה האנגלית שצורה סבירה פלוס.

👈🏾עיר בירה פנום פן ומשם גם ניתן להגיע בקלות לנקודות המרכזיות בטיול.

👈🏾קמבודיה קיבלה עצמאות מצרפת ב 1953 ואחוז שטח המים שלה עומד על 2.5 אחוז.

👈🏾הכסף הקמבודי נקרא ריאל,וכל שקל 1=1,148 ריאל (כמובן שיכול להשתנות מעט לכאן ולכאן).דולר אמריקאי 1=4,060.

👈🏾הבעיה שקצת מבלבלת ומשגעת בקמבודיה היא זה שהם משתמשים בשני סוגים כספים…דולר המריקאי וכסף קמבודי (בדומה לפנמה וקוסטה ריקה ועוד מספר מדינות).זה אומר שאתם יכולים לשלם בדולר אמריקאי ולקבל עודף בכסף קמבודי וההפך (ולכן צריכים להיות בקיאים מעט בשווי הכספים כדי לוודא שאתם לא מתבלבלים במקומות השונים).

 

🔥צורת טיול:

👈🏾כמובן שניתן להגיע למדינה הזו בדרכים שונות וכחלק מכל מיני טיולים,שרובם כחלק מטיול באסיה וניתן לעשות מעברים קרקעיים אליה (לאוס,ויאטנם,תאילנד) אני אישית הגעתי בטיסה מסינגפור (אגב,טיסות מאוד זולות לסינגפור ומסינגפור להרבה מדינות,בינהם קמבודיה) ונחתתי בפנום פן (העיר בירה).ומשם לקבל החלטות לאן אתם רוצים להמשיך (אם הכוונה להמשיך משם לאחת המדינות כמו לאוס ויאטנם או תאילנד או לחילופין טיסה משם ליעד אחר- יכול להשפיע על ההחלטה מעט מה יהיה היעד האחרון בטיול בקמבודיה כדי לא להאריך סתם את הדרכים שלכם).

 

🔥התניידות:

👈🏾אוטובוסים היא הדרך הזולה למעברים ממקום למקום.יהיו המון טוק טוקים שיקפצו עליכם ויהיו יקרים,כמו נהגי מוניות וכו, ולכן אם אין ברירה בגלל לחצי זמן או שיש לכם כוח להתמקח קצת,אז אפשר בטוק טוק,אם לא…ממליץ לנוע באוטובוסים ממקום למקום,יעיל וזול יותר.

 

🔥טיפים בקטנה והתמצאות:

👈🏾הגעתי לקמבודיה מסינגפור ולא שאלו אותי על כרטיס יציאה ככה שלא בטוח שתצטרכו אם אין לכם (אבל בשביל לא לקחת סיכון תכינו אופציה זולה זמינה או כרטיס פיקטיבי אם בא לכם…יש כרטיסים ממש ממש זולים לתאילנד סביב 40 דולר במקרה הכי גרוע רק כדי להראות במידה ושואלים).

👈🏾לא נהוג לתת טיפים במסעדות אבל אני כן ממליץ לעזור לבעלי עסק למינהם שאתם מבקרים אצלהם ולבדוק אם יש דרך טובה בשבילם להמליץ עליהם ולעזור לעסק שלהם (כמו טריפ אדוויזר וכו) כמובן אם מגיעה להם המלצה כזו או אחרת….

👈🏾בתור חולה מפות לא מצאתי מפה של כל קמבודיה (ברור שאני מאמין שאם מחפשים מעט יותר אפשר למצוא,אבל אני לחלוטין ממליץ להוריד את MapsMe:

Android

Apple

שזו אפליקציה של מפות בצורה לא מכוונת ויכולה לעזור מאוד בהתמצאות).

👈🏾אומנם יש וי פי בהמון מקומות,עדיין מדינה שכן הייתי ממליץ לקנות סים מקומי,בשדה תעופה ניתן לקנות כרטיס סים עם כל מיני תכניות,אני קניתי של 2 דולר 2 ג'יגה למשך 21 יום…לדעתי זה מספיק..(יש כל מיני חברות,אני קניתי של Cellcard).

 

🔥אוכל ושתיה:

👈🏾לא כדאי לשתות מים מהברז,כדאי מאוד להסתובב עם בקבוקי מים,לא אמור לעלות יותר מ 0.75 סנט לבקבוק מים גדול (יש מקומות שמוכרים ביותר,אין סיבה לקנות ביותר..).אוכל בסך הכל מאוד זול ונע בין דולר וחצי לארבע או חמש דולר גג לארוחות גדולות (דולר וחצי אפשר בכיף למצוא איזה פאתאי טוב ובשלוש דולר אפשר למצוא אורז וקארי וכו..).

 

🔥לינה:
👈🏾ניתן להוריד אפליקציה שנקראת HOSTELWORLD:

Android/Apple

ולחפש של הוסטל לזמן השהייה.
👈🏾באי שנקרא קורונג אני ממליץ מאוד מאוד על הוסטל שנקרא White Beach נמצא על הקו חוף הראשון שהמעבורת מגיעה אליו אבל קצת רחוק מהאזור העמוס (יחסית) באנשים,בקתות נעימות ליד הים,יחס חם ואוהב,מסעדה טובה ואווירה חלומית. לתענוג הזה בתקופה שהיא פחות בעונה תשלמו 25-35 דולר לבקתה כזו ובעונת המטיילים זה יכול להגיע ל 60 דולר (בבקתה שיכולה להכיל גם 4 אנשים).כמובן שיש שם עוד המון אפשרויות לינה ואפשר פשוט להגיע ולחפש במקום או לחפש באינטרנט ולסגור על מקום שנראה (אפשר דורמס/חדרים פרטיים וכו…יש המון אפשרויות).

 

🔥קצת פרופורציה של הוצאות כספיות..:

👈🏾טיסה מסינגפור לפנום פן עולה בין 160-180 דולר אמריקאי (אפשר גם למצוא בפחות..).

👈🏾ויזה לקמבודיה מקבלים במקום לפני הכניסה למדינה,עוברים בדוכן של הוצאת הויזה.עולה 35 דולר וצריכים להביא תמונת פספורט איתכם.ישנם בנקטים ממש במקום הוצאת הויזה למי ששכח להוציא כסף לפני.

👈🏾נחיתה בפנום פן,נסיעה בטוק טוק לתחנת אוטובוס קרובה 9 דולר (אפשר בפחות או בדרך אחרת,נחתתי בשעה מאוחרת ולא רציתי להתמהמה יותר מידי).

👈🏾אוטובוס מפנום פן לסיהנקוויל (עיר תיירותית מרכזית בדרום קמבודיה) 10 דולר כארבע שעות נסיעה.

👈🏾טוק טוק מהתחנה בסיהנקוויל לאזור התיירותי,למלון-4 דולר.

👈🏾לילה במלון עם מזגן שירותים מקלחת צמודים בסינהנקוויל 15 דולר (לחדר)-יש שם המון אפשרויות לינה של דורמס של הוסטלים מגוונים וכו. הרצועות המרכזיות מתחלקות לשלוש: אוטרס 1 (רצועת החוף הראשונה) אוטרס וילג' (רצועת החוף השניה אבל בערך אותם מחירים ויותר קל למצוא שם חדר עם מזגן למי שרוצה) ואטורס 2 (קצת מרוחק ופחות מעניין לדעתי אבל עדיין קיים ואפשרי).

*נכון להיום (2019-2020), אין מה לעשות בסיהנקוויל ואין טעם להעביר שם אפילו יום אחד…אלא ישר להמשיך לאיים.

👈🏾שייט מסיהנקוויל לאיי קורונג ניתן לקחת עם מספר חברות,אני לקחתי עם חברת Speed Ferry (יש מידע בכל מקום ועדיין כדאי לקנות ישירות מהחברה ולא מאנשים בדרכים שמציעים).כרטיס עולה 20 דולר הלוך חזור לאחד משני האיים לזמן לא מוגבל (קורונג-האי הגדול יותר,קורונג סנלום-האי הקטן יותר).ניתן גם לעבור בין האיים בקניית כרטיס במקום עצמו של שהייתכם בחמש דולר.

👈🏾לילה באי קורונג יכול לנוע בין 5 דולר בדורמס ל35 וגם ל 70 דולר בבקתות פרטיות על קו החוף.

👈🏾ישנם אוטובוסים למספר יעדים מסיהנקוויל,אני לקחתי אוטובוס מסיהנקוויל לבנגקוק אוטובוס לילה שיוצא בשעה שבע וחצי בערב ב 25 דולר (מוריד אותכם בתחנה מרכזית שנקראת Phaya Thai בבנגקוק).האוטובוס ממוזג ויש בו מיטות זוגיות שניתן ממש לישון כמו הוסטל קטן..רק חשוב להגיד שזה לוקח זמן,כמעט 24 שעות (כולל השייט בשעה ארבע מקורונג לסיהנקוויל) אבל זו חוויה ממש כיפית ומצליחים לישון בחלק של הלילה.

 

🔥קורונג:

👈🏾האי השני בגודלו בקמבודיה ויש בו 23 חופים וארבע קהילות כפריות שונות.הקצה הדרום מזרחי של האי משמש נקודה תיירותית מרכזית ממנה מגיעים כל התיירים והסירות והיא גם המאוכלסת ביותר בבתי הארחה למינהם.

👈🏾פנים האי מיוער כמעט לחלוטין ומסתיר מספר מפלים עונתיים.החופים מגוונים מאוד מלבן בז' בעיקר ועד חול ים ורדרד.

👈🏾באי קורונג הייתי רוב הזמן בקמבודיה,אי פשוט מדהים מרגישים כמו חלום!הולכים כל היום יחפים,אנשים נחמדים,מים צלולים בטירוף,חול ים לבן ונראה לפעמים שגן עדן ממש מול העיניים.ניתן לצאת משם לצלילות או לשנורקלים,הליכה ביער,שקיעות זריחות,אוכל טוב וזול,מסאזים,סיורי דייג וכו'.

 

🔥אטרקציות נוספות בקטנה:

👈🏾הפירמידות של "אנקור וואט" ליד העיר שנקראת siem reap (בתי מקדש).

👈🏾פנום פן-חיי לילה למינהם..(+בית חב"ד למי שחשוב לו).עדיין עיר לכל דבר ועיר ענקית אבל מי שאוהב אולי יוכל להנות.

מקווה שעזרתי קצת, מוזמנים לעקוב אחרי הדף אינסטגרם שלי לתמונות ממדינות נוספות וחוויות מדהימות מהעולם🤠
In: Shikobensaadon

מדריכים נוספים (טיפים להזמנת טיסות,רשימות ציוד,ביטוחים וכו'), שיעזרו לכם באתר נמצאים ב- "10 טיפים שכל מטייל חייב לדעת"- בקישור.

*ההקשר ל- 10 הטיפים הוא לאוסטרליה, אבל רלוונטי לכל מטייל באשר הוא מטייל.

חסר לכם משהו?חושבים שיש מידע נוסף שיוכל לעזור ל- "נחיתה רכה"??או סתם הצעות לשיפור?נשמח לשמוע!!

מוזמנים להוסיף בתגובות או "ליצור קשר" כדי לשדרג את החוויה של כולנו סביב העולם!! 🙂