COVID-19 עדכוני הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה

COVID-19 עדכוני הנחיות משרד הבריאות האוסטרלי

 • אדגיש ואגיד שכל המידע הרשום כאן- מתעדכן אך ורק מתוך אתרים רשמיים של ממשלת אוסטרליה בדבר ההנחיות השונות.
 • אין בנאמר להחליף הנחיות ישירות מול אתר משרד הבריאות האוסטרלי-אלא לחזק.
 • מאחר וישנם לא מעט עדכונים מדי מספר שעות- בכל עדכון יירשם תאריך העדכון וכך תוכלו לדעת עד כמה המידע מעודכן ליום בו אתם קוראים את המדריך (השאיפה לעדכן פעם ביום על פי הנחיות משרד הבריאות האוסטרלי).
 • מלבד עדכוני משרד הבריאות האוסטרלי- יש ומומלץ להתעדכן באותם אתרים ממשלתיים של מדינות נוספות בקשר לכניסה אליהם בהמשך הטיול שלכם, או מעבר דרכם (כמו נפאל והודו שנכון להיום סגרו את שעריהם לתיירים, וכמו מגבלות מסוימות שיש במנילה-פיליפינים וכו').

🧘🏾‍♂️רגע לפני, חשוב לי שנייה להגיד לכולם…בואו ניקח נשימה עמוקה,נירגע לרגע,נשמור על קור רוח בתוך כל שצף ורצף ההודעות והחדשות האלו…
🧘🏾‍♂️בואו ננסה לא להפיץ שמועות, ולהיצמד להוראות הרשמיות של הממשלות שלנו..
🧘🏾‍♂️סוף העולם לא הגיע…לפחות לא לבינתיים 😁 בקיצור, לא משנה מה תחליטו, פשוט תנסו לא להיכנס לסטרס🙏🏽

קורונה-הנחיות כלליות,עדכונים לפי סטייטים,ויזות ושהייה-עדכון יומי

עדכון אחרון: 3.3.21 (שעה 13:00 שעון ישראל,שעה 09:00PM שעון קנברה), סטטוס חולים מאומתים ונדבקים-נכון ליום שלפניו בשעה: 09:00PM (שעון אוסטרליה).

עדכונים כלליים:

❤מה חדש?

🧐נכון ליום העדכון– ישנם באוסטרליה 28,996 מקרי הידבקות(10 מקרים חדשים ב- 24 שעות האחרונות-10 מהם מהמגיעים מחו"ל, 909 מקרי מוות(0 נוספים מאתמול)-מקרים פעילים בכל היבשת 74. חלוקת ההידבקויות לסטייטים:

 • ACT סה"כ מתחילת המגפה 120, סה"כ מקרים פעילים 2 (נדבקים מאתמול 2).
 • NSW סה"כ מתחילת המגפה 5,189,סה"כ מקרים פעילים 43 (נדבקים מאתמול 6).
 • NT סה"כ מתחילת המגפה 105,סה"כ מקרים פעילים 1 (נדבקים מאתמול 0).
 • QLD סה"כ מתחילת המגפה 1,335,סה"כ מקרים פעילים 14 (נדבקים מאתמול 0).
 • SA סה"כ מתחילת המגפה 618,סה"כ מקרים פעילים 4 (נדבקים מאתמול 1).
 • TAS סה"כ מתחילת המגפה 234,סה"כ מקרים פעילים 0 (נדבקים מאתמול 0).
 • VIC סה"כ מתחילת המגפה 20,481,סה"כ מקרים פעילים 8 (נדבקים מאתמול 0).
 • WA סה"כ מתחילת המגפה 914,סה"כ מקרים פעילים 4 (נדבקים מאתמול 1).

עוד עדכונים יומיים אשר יפורטו גם בהמשך:

🧐

*הפירוט המלא לעדכונים אלו ועדכונים נוספים-בהמשך המדריך.

משרד הפנים האוסטרלי:

 • השקת מחשבון הנחיות ממשלתי חדש לשגרת החיים לצד הקורונה באוסטרליה-ממלאים את הנושא שבו אתם רוצים לדעת את ההנחיה-מציינים את הסטייט-ומקבלים את ההנחיות ותאריך העדכון: לכניסה כאן.
 • גבולות ניו זילנד-סגירת הגבול לכל הרוצה להגיע מהעיר אוקלנד.
 • חוברת אסטרטגיית תחילת החיסונים באוסטרליה יוצאת לדרך-לחוברת המלאה כאן.
 • פארקים-האי המדהים Norfolk Island קיבל מימון מיוחד לצרכי שיקום מיני צמחים אנדמיים מה שמאפשר הגדלת גידול זנים מיוחדים שנמצאים בסכנה (מינים אנדמיים-הימצאות מין,סוג או משפחה אך ורק במקום המסוים הזה).

בנוסף, נבנו מדרגות להנגשת מסלול הליכה נחמד Summit Track בפארק הלאומי באי (260 מדרגות חדשות במסלול של 200 מטרים)-פרטים נוספים כאן.

 • גבולות: בעלי פטור כניסה לאוסטרליה, החל מתאריך 22.1.2021 חובת הצגה בדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני העליה למטוס.
 • מדיניות חיסונים באוסטרליה-ככל הנראה בשלב הראשון יחוסנו גילאי הסיכון, עובדי מעברי הגבולרפואה,עובדים בטיפול בגילאים המבוגרים ובעלי מוגבלויות-באמצע עד סוף פברואר-הצהרת ראש ממשלת אוסטרליה כאן.
 • משרד החקלאות:
  בעקבות הצורך והקשיים הרבים שיש באוסטרליה להתאוששות החקלאות, בעלי אשרת ויזות סטודנט באוסטרליה יוכלו לעבוד מעל 40 שעות דו שבועיותבמידה והם עובדים בחקלאות (בנוסף להקלות שפורסמו בעבר באותו נושא ובתחומי טיפול בגילאים המבוגרים ובעלי מוגבלויות ותחום הבריאות).
  מתוך כך,ובעקבות ההצהרה-ניתן לראות שיש צורך אמיתי וחוסר בידיים עובדות בחקלאות-משמע משרות פנויות שיאפשרו עבודה לבעלי האשרות הזמניות (גם לבעלי וורקינג הולידיי כמובן), וגם כדי לקבל את הזכאות לשנה השנייה/השלישית.
  בנוסף לזה, יאפשרו ויעודדו הגשת בקשה לויזת COVID 19 על בסיס עבודה בחקלאות (למי שאינו זכאי לשנה שנייה/שלישית ועדיין רוצה להישאר באוסטרליה), וכך יהיה פתרון גם לאותו מטייל שרוצה לעבוד ולחסוך, וגם לחקלאים.
  מזכיר לכם-יש המון פלטפורמות לחיפוש עבודות חקלאות, מצרף את אחת המרכזיות הממשלתיות-כאן.למדריך המלא לחיפוש עבודות אפשר להיכנס לכאן.אולי יעניין אותך גם טיפים לעבודה בזמן הקורונה,וסיוע כלכלי של ממשלת אוסטרליה-כאן.
  תוכן ההצהרה-כאן.
  בהצלחה!
 • היום (10.12) לפני 25-הוכרז פארק לאומי שמור במיוחד לחופי האוקייאנוס ההודי (בשליטת אוסטרליה),ונחשב לאחד האתרים עם ההגנה הגבוהה ביותר האפשרית לשימור הטבע-PuluKeeling National Park.
  שונית האלמוגים הזו אינה מיושבת, ושטחה כ 1.2 קמ"ר,והיא חלק מאיי קוקוס שנמצאים דרומית לאסיה (אזור סינגפור וסרי לנקה), וצפון מערבית לאוסטרליה (סביב 3,000 ק"מ מהעיר פרת), באוקייאנוס ההודי (אגב-איי קוקוס מכילים רק כ- 630 תושבים).
  האי הקטן "פולו קילינג" התגלה ע"י צ'ארלס דרווין בשנת 1986,וכיום המקום מכיל בית גידול טבעי ל- 10 מינים מאוימים בסכנת הכחדה כמו הצב הירוק, סרטן השוד ועוד…
  קישור לתוכן וההסבר על האי,עם תמונות מגניבות של בע"ח-כאן.
 • סטודנטים בינלאומיים-מכל מיני סיבות שחלקן טכניות וחלקן רפואיות,צפי כניסת הסטודנטים הבינלאומיים יידחה קצת,וככל הנראה יתחיל להיות מאושר בתחילת 2021.
 • בעלי ויזות חופשה ועבודה-החל מתאריך 14.11 בעלי הויזות יוכלו לחשב שעות וימי עבודה לשנה השנייה והשלישית גם על ויזת 408 ובתנאי שעובדים בעבודה הקשורה בבריאות ורפואה ביבשת. לרפטים נוספים על ויזת שנה שנייה ושלישית,מיקודים ותחומי עבודה,אפשר לראות כאן.
 • 12.10 עדכון מחלקת ההגירה בנוגע להחזרים כספיים לבעלי ויזות שלא מימשו בעקבות משבר הקורונה-ניתן לראות במדריך לעדכוני הנחיות לבעלי ויזות באוסטרליה.
 • שר החקלאות: עבודה-סיוע ברילוקיישן לצרכי עבודה בחקלאות,פרטים נוספים כאן.
  החל מתאריך 1.11 יהיה סיוע לרילוקשיין של עד 6,000$ לאוסטרלים,ועד 2000$ לבעלי ויזה המאפשרת עבודה-לצרכי עבודה בחקלאות. נוסח ההודעה-כאן.

הגעת משלוח של 142 אלף מנות חיסון של פייזר, כחלק מתהליך קבלת 20 מליון חיסונים בסה"כ בתקופה הקרובה.
תחילת החיסונים לאוכלוסייה על פי קבוצות גיל בסיכון,אנשי רפואה ועובדים חיוניים-החל מ 22.2.
מקור-כאן.

הקבינט הדגיש את חשיבות החיסונים לכלכלה לחברה ולתיירות, ופירט על עסקאות שבוצעו וככל הנראה יתבצעו בקרוב על מנת להביא כמויות גדולות של חיסונים לאוכלוסיה באוסטרליה, ובכללם גם לבעלי ויזות חוקיות אשר נמצאים ביבשת.
עדכון המלא של הקבינט מתאריך 5.2 כאן.

ישיבת הקבינט 22.1
שישה ימים ברצף שאוסטרליה מצליחה לבלום את מספר הנדבקים ביבשת-כך שמספר הנדבקים המצומצם שהיו בימים האחרונים, היו אלו בעלי פטורים לכניסה (אזרחים ותושבים), שנכנסו לאוסטרליה מחו"ל.
בתוך כך, לאחר מספר תהיות בנוגע לחיסונים-הקבינט אישר מחדש את המחוייבות למדיניות החיסון, והדגיש שמנות החיסון הראשונות יחלו בסוף פברואר עד לכל המאוחר-לאוכלוסיות בסיכון. שאר האוכלוסיות עדיין אין הליך פרקטי לתהליך חיסון, על כך תתקבל החלטה בהמשך.
הקבינט יתכנס שוב לקבלת החלטות בתאריך 5.2.
מקור סיכום הישיבה-כאן.

התקבלה החלטה על ידי כל הסטייטים ביבשת מלבד אוסטרליה המערבית-על פתיחת הגבולות בין הסטייטים במהלך התקופה של עד הכריסמס בצורה הדרגתית.

כמו כן,מתחילה להירקם תכנית לחיסון האוכלוסייה מנגיף הקורונה-עדיין אין תאריכים מדויקים ואופן החיסון, אך כן מדברים על אפשרות חיסון גם לחלק מבעלי הויזות השונות (אין התייחסות לאיזה ויזות בדיוק כן ואיזה לא).

קישור לסיכום ישיבת הקבינט לחצו כאן.

מספר החלטות וסיכומי ישיבות בנוגע לחזרה לשגרה-תכנית שלושת השלבים החדשה!!

 • מתוך ישיבת הקבינט התקבלו מספר החלטות חשובות,בהם הצפי לחזרה לשגרה בנושאי שגרת החיים באוסטרליה,פתיחת הסטייטים,חזרה לעבודה מלאה,פתיחת הגבולות למטיילים ועוד.
 • כדי לעשות קצת סדר בבלגן…(אתם יכולים גם להיכנס לסיכום ההנחיות ולקרוא משם הכל גם בשאר הנושאים),התכנית הכללית מכילה בתוכה 3 שלבים עיקריים אשר מתייחסת לכל תחומי החיים,אפרט בקצרה את השלבים וההתייחסות לנושא המטיילים:

1.)שלב ראשון-הגבלת האינטרקציות וההתקהלויות החברתיות. עדיין תהיה שאיפה לאפשר תנועה חופשית בין אזורים שהם ללא התפרצויות של קורונה-בתוך הסטייטים בעיקר.

2.)בשלב השני יאושרו מפגשים גדולים יותר של אנשים,ותאושר יותר תנועה בסטייטים ובינהם (כמובן עם מגבלות אבל עם קצת יותר חופשיות)-בעיקר בנקודות בהם לא הייתה התפרצות קורונה ב- 14 ימים האחרונים שלפני כן.
*בשלב זה-יתחילו אישורי כניסה לבעלי ויזת סטודנט ליבשת.

3.)שלב שלישי,מצב שבו יוגדר COVID NORMAL -צפי: כריסמס 2020 (25.12.2020):
מצב שבו אין מקרים בכלל ב 14 ימים שלפני כן,תתאפשר תנועה חופשית בין הסטייטים,גבולות המדינה ייפתחו בהדרגה על ידי תכנית מוגדרת ובשיתוף מדינות עם סיכון נמוך בלבד (כמו שהוחלט על ניו זילנד לא מזמן).

מספר דגשים חשובים!

*מעבר בין שלב לשלב יעבור אך ורק לאחר הבנת המסקנות הרפואיות ביבשת-והם אלה שיכתיבו את המעבר בין שלב לשלב.

*כל הסטייטים הסכימו לתכנית שלושת השלבים-מלבד סטייט WA.

*סיכום ההחלטות לפי שלושת השלבים והפירוט המלא-כאן.

*סיכום ישיבת הקבינט בו הוחלטו הצעדים הרשומים,כאן.

*ישיבת הקבינט הבאה עתידה להיות ב 13.11.2020.

טבלת שלושת השלבים

מתוך ישיבת הקבינט שהתכנס ובהמשך לישיבה האחרונה-קוד עובדי חקלאות, אשר יאפשר תנועה קלה יותר בין עבודות החקלאות בסטייטים השונים (קנברה,ויקטוריה,ניו סאוט וולס,טריטוריה הצפונית) יהיה מוכן עד לתאריך 25.9.
קישור לסיכום הישיבה-כאן.

ישיבת הקבינט הבאה תתכנס בתאריך 16.10.

בסיכום הישיבה לא תמצאו הנחיות,אבל בעיקר הערכות כדי להבין קצת את הלך הרוח:

🤙🏽נכון להיום ביבשת אוסטרליה כבר מספר ימים יש לא יותר מ 150 נדבקים ביום-כשרובם מהסטייט ויקטוריה.
לצערנו הרב מתחילת המגפה,קיפחו את חייהם 737 אנשים באוסטרליה, וכ- 2,300 נדבקים פעילים בכלל היבשת.

🤙🏽הקבינט הממשלתי סיכם על שיתוף פעולה בין ניו סאוט וולס,ויקטוריה,קווינסלנד,דרום אוסטרליה,טזמניה,הטריטוריה הצפונית וקנברה-ובו תפורסם תכנית לפתיחת הסטייטים מחדש עד לחג המולד,ולהשתמש בהגדרת "נקודה חמה" כהגדרה שתעזור בהגבלות התנועה (ולא לפי סטייטים).

🤙🏽התכנית תתבסס על תכנית שלושת השלבים שפורסמה בעבר ונמצאת כאן במדריך הנוכחי בהמשך.

🤙🏽אוסטרליה המערבית היא הסטייט היחידי היוצא דופן-עקב נסיבותיה הספציפיות,ולכן לא תיכלל בתוך מסגרת התכנית לפתיחת הסטייטים עד לחג המולד.

🤙🏽הקבינט ייצא "קוד" עובדי חקלאות- מעין אישור למעבר ותנועה של עובדי חקלאות על מנת לאפשר את המשך הקטיף,הקציר,עבודה עם בעלי החיים ובכלל עבודת האדמה ביבשת.

מקורות-סיכום ישיבת הממשלה-כאן.

❤תנועה ל/ביבשת:

🧐עדכוני הנחיות כניסה/יציאה ליבשת,ומעברי גבול בין הסטייטים-כאן.

שלב משמעותי חשוב בהתקדמות פתיחת הגבולות עם ניו זילנד:
החל מתאריך 16 באוקטובר-יוכלו נוסעים מניו זילנד להיכנס לאוסטרליה ללא הסגר,ובלבד שלא היו בנקודה חמה מוגדרת ב 14 ימים שקדמו לטיסה.
נכון לרגע זה יהיה ניתן לבצע את הטיסה לניו סאוט וולס והטריטוריה הצפונית בלבד.
דרישות הויזה בין שתי המדינות נשארו על קנם,ומי שירצה לחזור לניו זילנד מאוסטרליה יצטרך לעמוד בהגדרות גבול הכניסה לניו זילנד.
פרטים נוספים,כאן.

❤מציאת עבודה-

🧐סטייטים רבים מעודדים חזרה לעבודה במקצועות מסוימים,משיקים פרויקטים ומנועי חיפוש עבודה-לפרטים נוספים לחיפוש עבודה בתקופת הקורונה-לחצו כאן.

🧐השקת אתר הנחיות ומידע על 23 תעשיות מרכזיות במשק-גם מידע למעסיקים וגם לשכירים (איך זה משפיע על אותה תעשייה,מידע על זכויות בעקבות המשבר ועוד)-לחצו כאן.

❤דגשים וכללי זהירות:

🧐השקת אפליקצייה נוספת אשר מתריעה על מיקום נדבקים בזמן אמת-על מנת להימנע מהידבקות וקירבה לאזורים האלו-COVIDSafe.

🧐השקת עמוד אתר מרכזי בו יש את כל פרטי יצירת קשר לסיוע בחירום-נפשית,כלכלית,בעלי מוגבלויות,בעלי ויזות זמניות שנמצאים באוסטרליה ועוד-כאן.

*מאחר ועניין הויזות מעסיק את רובכם,מצרף כבר כאן את מספרי הטלפון לבירורים בנושא הויזות:

-מתוך אוסטרליה 131881

-מחוץ לאוסטרליה 61261960196+

*בכל מקרה,לעדכונים ופתרונות לבעלי ויזות או כאלו שרוצים להגיש,ניתן לראות כאן (עדכון אחרון 4.9).

🧐במידה ויש לכם תסמיני מחלה-חום,שיעול יבש,קוצר נשימה,חולשה קיצונית-מומלץ לא להגיע לבית החולים וליצור קשר עם ארגון הבריאות במספר 000. לכל שאלה בנושא נגיף הקורונה ניתן ליצור קשר במספר- 1800020080.

🧐כללי זהירות והנחיות מצילות חיים!!היגיינה (שטיפת ידיים,ניקוי הבית וכל דבר שבו אתם נוגעים לעיתים תכופות), לשמור מרחק אחד מהשני(להימנע מלחיצת ידיים וכו'), שיעול/התעטשות לתוך המרפק, להימנע מהתקהלויות באופן כללי.

🧐לא מומלץ להפר את תנאי הבידוד!גם מבחינה רפואית,וגם מבחינה חוקית אתם יכולים לקבל קנסות של אלפי דולרים ומאסר.

🧐מספר ווטסאפ של הממשלה לכל שאלה בנוגע לעדכוני הקורונה, הנחיות וכו': 61400253787+

🧐קישור להורדת אפליקציית COVID-19 של ממשלת אוסטרליה עם כל העדכונים:  Android/Apple.

עדכונים לפי סטייטים:

❓אז מה קורה עם הסטייטים עצמם❓

🤠Northern Territory🤠
😃כרגע:

 • העיר אוקלנד בניו זילנד מוגדרת "כנקודה חמה".
 • תחילת חיסונים בסטייט החל משבוע הבא.
 • החל מתאריך 16.2 בשעה 0800, שדה התעופה במלבורן כבר לא ייחשב למוקד הדבקה.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • הקלות בשימוש אתרי קמפינג וחניונים,ישנם פארקים ואתרי קמפינג שייפתחו וישנם כאלו שלא-ניתן לראות כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
פירוט שלושת השלבים-לחצו כאן.

שאלות ותשובות על שלבי החזרה לשגרה-לחצו כאן.

פארקים ושמורות אשר פתוחים בסטייט-לחצו כאן.

🤠New South Wales🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 15.3 ייפתחו 5 מתחמי חיסונים בסטייט: בתי החולים בניו קסטל,וולגונג,קופס הרבור,דובבו,ובסיס ווגה ווגה.
  עמוד העדכון כאן.
 • החל מתאריך 26.2 מספר הקלות במטרופולין סידני:
  -התכנסויות בבתים פרטיים עד ל- 50 אנשים.
  -מספר האנשים המורים בחדרי כושר ושיעורי ספורט עד ל- 50 אנשים.
  -הגדלת קיבולת הקולונוע ל 100%.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • בניית מערך ניקיון עירוני שיעבור לחטא מרכזים ציבוריים על מנת שלא יעברו הדבקות בין האנשים, ולוודא אכיפה הנחיות כמו מסכות פנים במטרופולין סידני שהם עדיין חובה במרחבים הציבוריים.
  פירוט ההנחיה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • עובדים בניו סאוט וולס יהיו זכאים לתשלום חד פעמי של 1500 דולר במידה והם לא יכולים לעבוד בעקבות 14 ימי בידוד.
  הזכאות יכולה לחול גם על בעלי ויזת וורקינג הולידיי וכל ויזה אשר מאפשרת עבודה חוקית באוסטרליה (ישנם קריטריונים נוספים כאן).
 • על מנת לייצר יותר וודאות בנושא עובדי החקלאות-בחודשי המסיק/קציר,עבודה על בעלי חיים ועוד בסטייט,הממשלה פועלת לשינוי הנחיות בנוגע לעובדי החקלאות ביבשת בכלל,בסטייט בפרט ובתנועה שלהם.
  במסגרת הצעדים,ממשלת הסטייט תעבוד בשיתוף פעולה עם ויקטוריה,ודרום אוסטרליה,על "קוד" (מעין אישור) שיעזור במעבר של עובדי החקלאות-פרטים נוספים כאן.
 • התקנת שונית מלאכותית כדי לייצר בית חדש לדגים ואורגניזמים ימיים-השונית תוקם סביב 7.5 ק"מ מקו החוף (מכיון נהר הטוויד), בעומק 25 מטרים.
  השונית הינה מבנה פלדה בגובה 10 מטרים,834 טון משקלה! פרטים נוספים כאן.
 • המלצה מממשלת הסטייט על חבישת מסכה במקומות סגורים ומרחבים ציבוריים.
 • תמיכה כלכלית בקהל הסטודנטים הבינלאומי,כולל עזרה בדיור,תעסוקה ושירותים אחרים-ניתן להתקשר למספר 137788-פרטים נוספים כאן.
 • השקת ארגון ממשלתי לצרכי התנדבויות לתקופה (שווה לבדוק אם זה יקנה לכם אפשרות לויזת 408 למי שזה רלוונטי אליו)-לחצו כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

הנחיות נוספות במסגרת המגבלות-לחצו כאן.

🤠South Australia🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 26.2 מספר הקלות בסטייט הדרומי, בעיקר הגדלת כמות ההתכנסויות באולמות אירועים ובשטחים הציבוריים.
 • עדכוני גבולות:

-החל מתאריך 26.2-ביטול מגבלות התנועה ממטרופולין מלבורן וויקטוריה, לדרום אוסטרליה. בתוך כך-מי שירצה להגיע מויקטוריה לסטייט הדרומי יוכל לעשות זאת וללא בידוד, ובתנאי שימלא טופס הצהרת מטייל.

-החל מתאריך 18.2 בשעה 00:01-נסיעה ממטרופולין מלבורן לדרום אוסטרליה עדיין אסורה, אך מותר לאנשים שהיו בשאר ויקטוריה-להיכנס לדרום אוסטרליה, ובתנאי שלא היו במוקד הדבקה (ובכללם מלבורן) מתאריך 4.2.
-מי שרוצה לעבור דרך נמל/שדה התעופה במלבורן ורוצה להמשיך לדרום אוסטרליה-יכול לעשות זאת ובתנאי שהיה בקונקשיין של עד שעתיים, ושלא היה לפני כן בנקודת מוקד הדבקה בסיכון גבוה.
-אלו שרוצים לעבור בנסיעה אל דרום אוסטרליה דרך מטרופולין מלבורן-יוכלו לעשות זאת,ובתנאי שלא היו באזור הדבקה בסיכון גבוה ב 14 ימים שלפני הגעתם,ונוסעים בדרך המהירה והישירה ביותר אל דרום אוסטרליה.

 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • אין הגבלת תנועה בסטייט.
 • המלצה על חבישת מסכה לכל מי שנמצא ביחד ובהתקהלות עם אנשים נוספים.
 • פתיחת עסקים וחזרה מחודשת לשגרה לצד הקורונה,אם כי מומלץ פחות להסתובב ולהיות במקומות עם ריכוזי אנשים-פרטים נוספים על המגבלות אפשר לראות כאן.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בדרום אוסטרליה (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,לפרטים נוספים-כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
שלושת השלבים של דרום אוסטרליה-לחצו כאן.

שלושת השלבים בפירוט יסודי לפי תחומי חיים (מה מותר מה אסור)-כאן.

🤠Tasmania🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 25.2 העיר אוקלנד בניו זילנד מוגדרת כאזור הדבקה בסיכון גבוה, וכל הנמצאים באוקלנד או היה בה ב 14 ימים האחרונים, לא יוכל להיכנס לטזמניה.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • החל מתאריך 21.12 תיאטראות ובתי קולנוע יוכלו להכניס לתוכם עד 75% מהקיבולת שלהם, ומקסימום 250 אנשים.
  החל מ 1.1.21 יוגדלו צופי הספורט המותרים מ- 50% לקיבולת של 75%.
 • החל מתאריך 11.12 בשעה 17:00 ניתן להתקהל בעמידה,לשתות אלכוהול ומסיבות עד ל 100 איש בחלל מקורה, ו- 250 אנשים במקומות פתוחים. תתאפשר גם התכנסות ביתית של עד 100 אנשים.
 • גיוס עובדי חקלאות לקראת עבודות הקציר-פרטים נוספים, מספרי טלפונים ויצירת קשר עם חברות הגיוס,כאן.
 • הקלות בשכר דירה לדיירים אשר מתגוררים בדירות בשוק הפרטי-קרנות התמיכה והגשת הבקשות יינתנו עד ל 1.12.2020 (הקרן תוכל לתמוך עד ל 2,000 דולר או שכירות של עד 4 שבועות).
  פרטים נוספים כאן.
 • כחלק מהדרך של הסטייט הטזמני לתמוך ולעזור לעסקים מקומיים קטנים ותיירותיים-החל מתאריך 7.9 כל המתגוררים בטזמניה יוכלו להירשם לשוברים שיאפשרו להם לבקש חזרה את הכסף שהוצא על אותה חווית לינה/אטרקציה/טיול ותחומי תיירות-למהלך ספטמבר/אוקטובר ונובמבר 2020.
  ניתן יהיה להתחיל להירשם לשוברים החל מתאריך 7.9 בשעה 09:00 דרך האתר המצורף.
  לפרטים נוספים,שאלות ותשובות נפוצות ועוד-כאן.
 • עובדים טזמניים יהיו זכאים לתשלום חד פעמי של 1500 דולר במידה והן לא יכולים לעבוד בעקבות בידוד.
  הזכאות יכולה לחול גם על בעלי ויזת וורקינג הולידיי וכל ויזה אשר מאפשרת עבודה חוקית באוסטרליה (ישנם קריטריונים נוספים בלינק המצורף).
  את התשלום אפשר לקבל החל מתאריך 22.8,יש להתקשר למספר 1802266
  קישור לאתר לפרטים נוספים-כאן.
 • תינתן תמיכה נפשית בקו טלפון על ידי אנשי מקצוע, 7 ימים בשבוע בין השעות 08:00-20:00 במספר טלפון 1800984434.

😃קישורים רלוונטיים:
שלושת השלבים של טזמניה-לחצו כאן.

פתיחת חלק מהפארקים,הנחיות ומגבלות ההגעה-לחצו כאן.

🤠Victoria🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 26.2 ויקטוריה תחזור להגדרות הקודמות טרם הסגר האחרון שהיה בסטייט-צמצום מקומות החובה לעטיית מסכה והגדלת כמות העובדים בעסקים השונים.
  -מסכות יהיו חובה בתחבורה הציבורית,בנסיעה משותפת ברכבים,מתקני טיפול,מסגרות קמעוניות,שווקים מקורים (עם זאת,במקרים בהם יש חשש להדבקה או צפיפות, יש לנהוג בשיקול דעת ולעטות מסכה).
  -אירוח בבתים פרטיים עד 30 אנשים, והתכנסות בפארקים ושטחים ציבוריים עד 100 אנשים.
  -הגדלת כמות העובדים בעסקים לקיבולת של 75%.
  -הגדלת כמות המתכנסים בפאבים והברים ביחס לאדם ל 2 מ"ר, עבור עסקים קטנים לא תהיה מגבלת צפיפות אלא כמות של עד 25 אנשים.
  קישור להנחיה המלאה כאן.

*להנחיות נוספות בנוגע לאזורים בסיכון נמוך/בינוני או גבוה, מצורף בקישור הבא המתייחס לגבולות ביבשת אוסטרליה.

 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בויקטוריה (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,כל מי שעושה בדיקת קורונה וממתין לתשובה-יוכל לקבל תשלום חד פעמי של 300$.

*לפרטים נוספים והגשת הבקשה-כאן.

 • תינתן תמיכה נפשית בקו טלפון על ידי אנשי מקצוע, 6 ימים בשבוע, ימים שני עד שישי בין השעות 08:00-20:00,יום שבת בשעה 08:00-18:00, במספר טלפון 1800614434.
 • סטודנטים בסטייט-הקלה ומענק של עד 1,100 דולר,והקלות בשכר דירה של עד 2,000 דולר,על מנת לקבל מידע נוסף,ניתן להיכנס לקישור הבא ולמלא את הטפסים הרלוונטיים-כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

 • הפירוט המלא להקלות בויקטוריה-כאן.
 • קישור שאלות ותשובות בנושאים השונים-לחצו כאן.
 • אתר הסטייט covid19-VIC.

🤠Western Australia🤠
😃כרגע:

 • החל מסוף חודש פברואר 2021 יתחיל פרויקט החיסונים באוסטרליה המערבית:
  בשלב הראשון-יחוסנו יהיו עובדי מעברי גבולות,נותני שירותי רפואה,צוותי טיפול בנכים ומבוגרים.
  בשלב השני– יחוסנו גילאי 70 ומעלה,עובדים נוספים בתחומי הרפואה,תושבים אבוריג'ינים בני 55 פלוס הנמצאים באיים מרוחקים,מבוגרים וצעירים עם מצב רפואי פגיע,עובדי שירותי כבאות, משטרה ושירותי חירום.
  בשלב השלישי-יחוסנו גילאי 50 פלוס,תושבי איים אבוריג'ינים מרוחקים בני 18 פלוס,ועובדים קריטיים בעלי סיכון גבוה בתחומים נוספים.
  שלב רביעי-תחוסן כל האוכלוסייה הבוגרת בגילאי 16 פלוס.
  שלב חמישי-יחוסנו גילאי 16 ומטה.
  לפירוט המלא של ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 5.2-דרום מערב אוסטרליה המערבית תחזור לשגרה רגילה כמו לפני הסגר האחרון. מטרופולין פרת תעבור למצב "תקופת מעבר" עד לתאריך 14.2 בשעה 00:01.
  בתוך כך, הנחיות למטרופולין פרת:
  -חובת חבישת מסכה במקומות ציבוריים (למעט פעילות גופנית).
  -עסקים ייפתחו כרגיל למעט קזינו ומועדוני לילה.
  -קיבולת אירוח של כמות אנשים המתאימה לשטח ביחס ל 4 מ"ר לאדם, ומקסימום 150 אנשים.
  -מפגשים פרטיים עד 20 אנשים.
  -נסיעה מחוץ לפרת וכניסה לפרת רק למקרים חיוניים.
  מקור ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 1.2 קווינסלנד תעבור להגדרת סטייט באזור סיכון נמוך מאוד.
  החל מתאריך 5.2 ויקטוריה תעבור להגדרת סטייט באזור נמוך מאוד.
  בתוך כך-כל הרוצים להיכנס מסטייטים באזורים נמוכים מאוד להדבקה, יכולים לעשות זאת בכפוף למילוי בקשת כניסה, וללא חובת בידוד (ובתנאי שלא היו בנקודות חמות ב 14 ימים הקודמים להגעה).
 • החל מיום 14.1 חובת חבישת מסכות בשדות התעופה ובטיסות באוסטרליה המערבית.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • מענק של עד 1500$-
  במידה ואתם מחזיקים בויזה המאפשרת לכם עבודה חוקית ביבשת,ועליכם להיכנס לבידוד של 14 ימים בעקבות נגיף הקורונה-ייתכן שאתם זכאים למענק של עד 1500$.
  המענק יינתן למי שנכנס לבידוד החל מ- 11.9 (ולא רטרו אחורה).
  פרטים נוספים ואופן הגשת הבקשה כאן.
 • דיור-הקפאת עלויות לתעריפי הבי והחיובים לדיירים עד ה- 21.3.2021
  לכל בעיה או שאלה בנושא-המוקד להגנת הצרכן 1300304054

😃קישורים רלוונטיים:

🤠Queensland🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 27.2 בשעה 01:00 כל סטייט ויקטוריה תוסר "כנקודה חמה".
 • החל פרויקט החיסון בסטייט החל מ 22.2.
 • החל מתאריך 24.2 בשעה 18:00 בעקבות מספר מקרי הידבקויות,לא תתאפשר יותר כניסה לקווינסלנד מניו זילנד.
 • השקת מתחם בדיקות קורונה 24/7 בבריסבן, בחינם, ללא מרשם וללא צורך בהזמנת תור ב- Eight Mile Plains Community Health Centre.

-למפת מתחמי בדיקות בקווינסלנד אפשר לראות כאן.

 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • הקלות שלב 6 נכנסו לתוקף!יהיו הקלות על התכנסויות במרחבים הציבוריים,הקלות בהגעה לבתי קפה,מסעדות,פאבים וכו'.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בקווינסלנד (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,לפרטים נוספים-כאן.
 • עידוד התעסוקה באופן כללי, ויצירת מקומות עבודה חדשים על ידי פרויקט ייצור גז שייפתח בתקופה הקרובה (ברגע שיהיה אפשר), ויאפשרו יותר מאלף משרות חדשות-פרויקט שנקרא Surat Gas Project.
 • קישור למנוע חיפוש עבודה בקווינסלנד-לחצו כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
שלבי חזרה לשגרה מתוך רשימה לפי כל שלב בנפרד-כאן.

טבלת שלבי חזרה לשגרה-לחצו כאן.

טיסות חזרה לארץ:

🧐כל המידע בנוגע לטיסות חזרה לישראל-כאן.

לכל שאלה טענה הארה הערה,ליווי בהגשת הבקשות לויזה בצורה מהירה או כל דבר אחר- מוזמנים באהבה ליצור קשר.

תמשיכו להנות ותשמרו על עצמכם 🙂

COVID-19 עדכון הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה
5/5