COVID-19 עדכוני הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה

COVID-19 עדכוני הנחיות משרד הבריאות האוסטרלי

 • אדגיש ואגיד שכל המידע הרשום כאן- מתעדכן אך ורק מתוך אתרים רשמיים של ממשלת אוסטרליה בדבר ההנחיות השונות.
 • אין בנאמר להחליף הנחיות ישירות מול אתר משרד הבריאות האוסטרלי-אלא לחזק.
 • מאחר וישנם לא מעט עדכונים מדי מספר שעות- בכל עדכון יירשם תאריך העדכון וכך תוכלו לדעת עד כמה המידע מעודכן ליום בו אתם קוראים את המדריך (השאיפה לעדכן פעם ביום על פי הנחיות משרד הבריאות האוסטרלי).
 • מלבד עדכוני משרד הבריאות האוסטרלי- יש ומומלץ להתעדכן באותם אתרים ממשלתיים של מדינות נוספות בקשר לכניסה אליהם בהמשך הטיול שלכם, או מעבר דרכם.

🧘🏾‍♂️רגע לפני, חשוב לי שנייה להגיד לכולם…בואו ניקח נשימה עמוקה,נירגע לרגע,נשמור על קור רוח בתוך כל שצף ורצף ההודעות והחדשות האלו…
🧘🏾‍♂️בואו ננסה לא להפיץ שמועות, ולהיצמד להוראות הרשמיות של הממשלות שלנו..
🧘🏾‍♂️סוף העולם לא הגיע…לפחות לא לבינתיים 😁 בקיצור, לא משנה מה תחליטו, פשוט תנסו לא להיכנס לסטרס🙏🏽

קורונה-הנחיות כלליות,עדכונים לפי סטייטים,ויזות ושהייה-עדכון יומי

עדכון אחרון: 10.5.21 (שעה 13:00 שעון ישראל,שעה 09:00PM שעון קנברה), סטטוס חולים מאומתים ונדבקים-נכון ליום שלפניו בשעה: 09:00PM (שעון אוסטרליה).

עדכונים כלליים:

❤מה חדש?

🧐נכון ליום העדכון– ישנם באוסטרליה 29,931 מקרי הידבקות: 9 מקרים חדשים ב- 24 שעות האחרונות (9 מהם מהמגיעים מחו"ל), 910 מקרי מוות(0 נוספים מאתמול)-מקרים פעילים בכל היבשת 206. חלוקת ההידבקויות לסטייטים:

 • ACT סה"כ מקרים פעילים 0 (נדבקים מאתמול 0).
 • NSW סה"כ מקרים פעילים 120 (6 נדבקים מאתמול).
 • NT סה"כ מקרים פעילים 7 (נדבקים מאתמול 0).
 • QLD סה"כ מקרים פעילים 19 (1 נדבקים מאתמול).
 • SA סה"כ מקרים פעילים 19 (נדבקים מאתמול 0).
 • TAS סה"כ מקרים פעילים 0 (נדבקים מאתמול 0).
 • VIC סה"כ מקרים פעילים 23 (נדבקים מאתמול 2).
 • WA סה"כ מקרים פעילים 18 (נדבקים מאתמול 0).

עוד עדכונים יומיים אשר יפורטו גם בהמשך:

🧐VIC-שינוי הגדרת מטרופולין פרת כאזור ירוק במערכת היתר הכניסות לויקטוריה.

🧐ויזת קורונה 408-עבודה בתיירות ואירוח כסקטור חיוני.

*הפירוט המלא לעדכונים אלו ועדכונים נוספים-בהמשך המדריך.

COVID-19 עדכוני הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה Australia Covid 19

משרד הפנים האוסטרלי:

 • עבודה והכרה בתחום תיירות והאירוח כסקטור חיוני לקבלת ויזת קורונה 408, כל הפרטים כאן.
 • רשות הפארקים-ממשלת אוסטרליה משיקה יוזמה של ניקוי פסולת ימית ורשתות ללא שימוש שמזהמים את המים ופוגעים בבעלי החיים בצפון היבשת, בעלות של 14.8 מליון דולר.
  המון בעלי חיים נהרגים בגלל פסולת פיראטית הכוללת כמויות אדירות של פלסטיק הנזרק למים, ועל כן, היוזמה תקדם טכנולוגיות חדשות לשמירה על החי במים ועל ניקיון המים מהפסולת,העלאת המודעות, ועוד.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • הקלות במבחני ורמת האנגלית הנדרשת למהגרים:
  בעקבות שיפור בתכנית לימוד האנגלית למהגרים (AMEP), יינתן סיוע והקלות לתכניות הלימודים באנגלית. כחלק מתכנית "שלושת החלקים" של ממשלת אוסטרליה להנגשת שכר הלימוד ולימוד האנגלית, החל מתאריך 19.4.2021:
  -הסרת מגבלת 510 שעות לזכאות בלימוד האנגלית בחינם-כך שיהיה אפשר לגשת ליותר שעות לימוד אנגלית בחינם.
  -העלאת רמת מיומנות והסטנדרטים בשיטת הלימוד.
  -הסרת מגבלת זמן הרישום למבחני האנגלית.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • חיסונים:פרויקט החיסונים באוסטרליה ממשיך, אך לצערנו קצת מקרטע.
  לאחר הבנה שהחיסונים של אסטרה זניקה יכולים להביא במקרים נדירים אך קיימים, לתופעות לוואי נדירות-הוחלט על יותר בקרה בנטילת החיסון, ואף המלצה לחסן באסטרה זניקה רק חיסון אחד ולא שתיים, ולבני 50 ומטה.
  בנוסף, יינתנו יותר חיסונים של פייזר לאוכלוסייה בכלל ולאוכלוסייה בסיכון בפרט.
  להצהרה והעדכון המלא, כאן.
 • גבולות-החל מתאריך 19.4 יוכלו מטיילים באוסטרליה לטוס לניו זילנד, ובמספר תנאים שצריכים להתממש. מידע נוסף כאן.
 • רשות הטבע-מחוייבות לביצוע מספר הנחיות שיבטיחו את המשך קיום ושמירה על הפארקים הלאומיים ועל המסורת האבוריג'ינית, ביחס לבניית מסלולי טיול חדשים מצד אחד, ושמירה על המקומות התרבותיים מצד שני.
  עמוד ההנחיה כאן.
 • גבולות-אפשרות ליציאה וחזרה לאוסטרליה לבעלי ויזות זמניות מסיבות חמלה בתקופת הקורונה-פרטים נוספים כאן.
 • השקת מחשבון הנחיות ממשלתי חדש לשגרת החיים לצד הקורונה באוסטרליה-ממלאים את הנושא שבו אתם רוצים לדעת את ההנחיה-מציינים את הסטייט-ומקבלים את ההנחיות ותאריך העדכון: לכניסה כאן.
 • ניו זילנד-החל מתאריך 11.3 אוקלנד כבר לא תהיה נקודה חמה להדבקה, וניתן יהיה להגיע ממנה,ומכל ניו זילנד לאוסטרליה,וללא בידוד.
  עדכון ההנחיה-כאן.
 • חוברת אסטרטגיית תחילת החיסונים באוסטרליה יוצאת לדרך-לחוברת המלאה כאן.
 • פארקים-האי המדהים Norfolk Island קיבל מימון מיוחד לצרכי שיקום מיני צמחים אנדמיים מה שמאפשר הגדלת גידול זנים מיוחדים שנמצאים בסכנה (מינים אנדמיים-הימצאות מין,סוג או משפחה אך ורק במקום המסוים הזה).

בנוסף, נבנו מדרגות להנגשת מסלול הליכה נחמד Summit Track בפארק הלאומי באי (260 מדרגות חדשות במסלול של 200 מטרים)-פרטים נוספים כאן.

 • גבולות: בעלי פטור כניסה לאוסטרליה, החל מתאריך 22.1.2021 חובת הצגה בדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני העליה למטוס.
 • מדיניות חיסונים באוסטרליה-ככל הנראה בשלב הראשון יחוסנו גילאי הסיכון, עובדי מעברי הגבולרפואה,עובדים בטיפול בגילאים המבוגרים ובעלי מוגבלויות-באמצע עד סוף פברואר-הצהרת ראש ממשלת אוסטרליה כאן.
 • משרד החקלאות:
  בעקבות הצורך והקשיים הרבים שיש באוסטרליה להתאוששות החקלאות, בעלי אשרת ויזות סטודנט באוסטרליה יוכלו לעבוד מעל 40 שעות דו שבועיותבמידה והם עובדים בחקלאות (בנוסף להקלות שפורסמו בעבר באותו נושא ובתחומי טיפול בגילאים המבוגרים ובעלי מוגבלויות ותחום הבריאות).
  מתוך כך,ובעקבות ההצהרה-ניתן לראות שיש צורך אמיתי וחוסר בידיים עובדות בחקלאות-משמע משרות פנויות שיאפשרו עבודה לבעלי האשרות הזמניות (גם לבעלי וורקינג הולידיי כמובן), וגם כדי לקבל את הזכאות לשנה השנייה/השלישית.
  בנוסף לזה, יאפשרו ויעודדו הגשת בקשה לויזת COVID 19 על בסיס עבודה בחקלאות (למי שאינו זכאי לשנה שנייה/שלישית ועדיין רוצה להישאר באוסטרליה), וכך יהיה פתרון גם לאותו מטייל שרוצה לעבוד ולחסוך, וגם לחקלאים.
  מזכיר לכם-יש המון פלטפורמות לחיפוש עבודות חקלאות, מצרף את אחת המרכזיות הממשלתיות-כאן.למדריך המלא לחיפוש עבודות אפשר להיכנס לכאן.אולי יעניין אותך גם טיפים לעבודה בזמן הקורונה,וסיוע כלכלי של ממשלת אוסטרליה-כאן.
  תוכן ההצהרה-כאן.
  בהצלחה!
 • לפני 25-הוכרז פארק לאומי שמור במיוחד לחופי האוקייאנוס ההודי (בשליטת אוסטרליה),ונחשב לאחד האתרים עם ההגנה הגבוהה ביותר האפשרית לשימור הטבע-PuluKeeling National Park.
  שונית האלמוגים הזו אינה מיושבת, ושטחה כ 1.2 קמ"ר,והיא חלק מאיי קוקוס שנמצאים דרומית לאסיה (אזור סינגפור וסרי לנקה), וצפון מערבית לאוסטרליה (סביב 3,000 ק"מ מהעיר פרת), באוקייאנוס ההודי (אגב-איי קוקוס מכילים רק כ- 630 תושבים).
  האי הקטן "פולו קילינג" התגלה ע"י צ'ארלס דרווין בשנת 1986,וכיום המקום מכיל בית גידול טבעי ל- 10 מינים מאוימים בסכנת הכחדה כמו הצב הירוק, סרטן השוד ועוד…
  קישור לתוכן וההסבר על האי,עם תמונות מגניבות של בע"ח-כאן.
 • סטודנטים בינלאומיים-מכל מיני סיבות שחלקן טכניות וחלקן רפואיות,צפי כניסת הסטודנטים הבינלאומיים יידחה קצת,וככל הנראה יתחיל להיות מאושר לאחר מבצע החיסונים.
 • בעלי ויזות חופשה ועבודה-החל מתאריך 14.11 בעלי הויזות יוכלו לחשב שעות וימי עבודה לשנה השנייה והשלישית גם על ויזת 408 ובתנאי שעובדים בעבודה הקשורה בבריאות ורפואה ביבשת. לרפטים נוספים על ויזת שנה שנייה ושלישית,מיקודים ותחומי עבודה,אפשר לראות כאן.
 • 27.2.21 עדכון מחלקת ההגירה בנוגע להחזרים כספיים לבעלי ויזות שלא מימשו בעקבות משבר הקורונה-ניתן לראות במדריך לעדכוני הנחיות לבעלי ויזות באוסטרליה.
 • שר החקלאות: עבודה-סיוע ברילוקיישן לצרכי עבודה בחקלאות,פרטים נוספים כאן.
  החל מתאריך 1.11 יהיה סיוע לרילוקשיין של עד 6,000$ לאוסטרלים,ועד 2000$ לבעלי ויזה המאפשרת עבודה-לצרכי עבודה בחקלאות. נוסח ההודעה-כאן.

באוסטרליה כיום יש כ- 4,500 מרכזי חיסונים לקורונה, ועד כה ניתנו כ- 2,179,544 מליון מנות חיסון.שאר העדכון מדבר בעיקר על סטטוס הקורונה בעולם ועל העלייה החריגה מאוד של מספר המקרים והנפטרים מקורונה בהודו.
תוכן הצהרת עדכון הקבינט כאן.

עד כה ניתנו באוסטרליה כ- 1,785,698 מנות חיסון. בתוך כך ולאחר ייעוץ עם משרד הבריאות האוסטרלי, ניתנו הנחיות נוספות לחיסונים, בדגש על הגברת המודעות לחיסונים,ייעול המרכזים הנותנים חיסונים,הגדלת היקף החיסונים של פייזר, ומתן חיסונים לאוכלוסייה בסיכון או שעובדת עם אוכלוסייה בסיכון.
לתוכן ההצהרה כאן.

עדכון מישיבת הקבינט 19.4:

הקבינט דן בעיקר באופן התנהלות פרויקט חיסון האוכלוסייה, ועל סוגי החיסונים של החברות השונות ביחס לגילאים המומלצים לחיסון. עד כה חוסנו באוסטרליה כ- 1,586,252 מליון אנשים.

*תוכן ההצהרה כאן.

הצהרה שפורסמה מאתמול 12.4 של ראש ממשלת אוסטרליה, מדברת בעיקר על סטטוס הנדבקים וההנחיות הכלליות ביבשת, וביחס לכלל העולם.
על הסיבות שבגללם החיסון הוא אינו מאסיבי וניתן בעיקר לאוכלוסייה הנמצאת בסיכון.
ועל תכניות עתידיות שעובדים עליהם בנוגע לפתיחת הגבולות, והכלכלה.
*חשוב לזכור-שגם בהצהרה זו, אין צפי ברור,בטוח או וודאי בנוגע לפתיחת הגבולות.


*תוכן ההצהרה כאן.

עדכון מישיבת הקבינט 9.4-אולי פתיחת גבולות?
-הקבינט טוען שממשלת אוסטרליה הצליחה לשלוט במגפה ומימדיה שיכלו להיות חמורים יותר. עד היום ניתנו כ 1,077,511 מנות חיסונים ביבשת וממשיך לעקוב ולקבל החלטות הנוגעות לחיסון האוכלוסייה ע"י חיסוני אסטרה זניקה,פייזר ונווה, ביחס לאוכלוסיות שונות, בדרגות דחיפות שונה.
-כחלק מתכנון השפעות החיסונים העתידיות ביבשת, הקבינט הלאומי הסכים על 2 עקרונות מרכזיים לפתיחה מחודשת של אוסטרליה:
1.) העקרון הראשון הינו חיסון האוכלוסייה-מה שיכול לשמור על ההקלות הנוכחיות בחיי השגרה ואף לפתיחת הגבולות הבינלאומיים.
2.) העקרון השני הינו שמירה על האפשרות התמידית לפעולה מהירה לסגירת גבולות וביצוע סגרים, במידה ותהיה התפרצות חדשה עתידית-בין אם הגבולות ייפתחו ובין או לא.

-זאת ועוד, שרת הפנים של אוסטרליה קארן אנדרוס, נפגשה עם שרים של 4 מדינות-ארה"ב,בריטניה,ניו זילנד וקנדה, כאשר אחד מהנושאים שדוברו, הינו נושא פתיחת הגבולות שכולם מודעים לצורך הקיים-התיירותי, הכלכלי, ובכלל לחידוש שיתופי הפעולה השונים בעולם הגלובלי.

*כולכם כבר מכירים אותי, ומטבעי אני אופטימי…אך עדיין-לא לא ניתן להגיד כלום בצורה וודאית, אך על בסיס הערכות ומידע מהימן בלבד שמגיע ישירות מגורמי ממשלה, כל אחד יוכל לשקול את מידת האופטימיות שלו:))

-תוכן סיכום ישיבת הקבינט כאן.

-תוכן הצהרת שרת הפנים של אוסטרליה כאן.

-תמיכה כספית של 1.2 מליארד דולרים, לכל ענף התיירות באוסטרליה-מחברות התעופה דרך נותני השירות,אטרקציות וטיולים, ועד ברים מסעדות ופארקים תיירותיים.
-עוד נאמר-כי כלכלת אוסטרליה התאוששה מתחילת המשבר ב – 85%, וממשיכים לתת מענה ולהתגבר על הקשיים השונים.
חדשות טובות וחדשות פחות טובות:
-החדשות הפחות טובות-ההקלות והתמיכה הכלכלית יהיו רלוונטיים לתיירות פנים בלבד, משמע עדיין אין אישור או צפי לכניסת תיירות בינלאומית נכון לרגע זה.
-החדשות הטובות-לכל המטיילים,הנופשים,והעובדים הנמצאים בתוך אוסטרליה, יהיו כרטיסי טיסה בחצי מחיר,הלוואות עם עמלות נמוכות לבעלי עסקי התיירות, והמון הנחות צפויות במרכזי התיירות השונים.
-בנוסף, תהיה התייחסות גדולה אף יותר, לתיירות במקומות היותר מרוחקים ואולי טיפל'ה בעייתיים להגעה, כמו קנגרו איילנד,האזורים הטרופיים הצפוניים של קווינסלנד ועוד.
-תכנית כרטיסי הטיסה בחצי מחיר נכון להרגע יהיו ל 13 יעדים: גולד קוסט,קיינז,וויטסאנדייס,מקאי (כולל האי המילטון),סנשיין קוסט,אליס ספרינגס,לאונצ'סטון,דבונפורט,ברני, ברום,אבלון,מרימבולה וקנגרו איילנד.
-ההנחות ייכנסו לתוקף החל מתאריך 1.4.

*למדריך הזמנת כרטיסי טיסה באופן עצמאי אפשר לראות כאן.
*מקור ההצהרה,כאן.

עד כה חוסנו כ- 71,000 אוסטרלים במנה הראשונה מתוך 2, ופרויקט החיסונים ממשיך כאשר ישנם יותר מ 150 מליון חיסונים גם של פייזר,אסטראזנקה ואוקספורד.
המשך חיסון האוכלוסייה ייעשה בהתאם להנחיות של כל סטייט, ותינתן עדיפות לאוסטרלים בסיכון, ועובדי רפואה.
בנוסף, צויינה צמיחה בכלכלת היבשת בחודשים האחרונים, וההתאוששות מתחילה לתת את אותותיה.
מבחינת ניתוח הסיכונים הצפויים במסגרת המגפה, בחצי שנה הקרובה יתקבלו שינויים להגדרות מדיניות ביבשת,שכוללים שיפור בבדיקות והמעקב אחרי המאומתים,שיפורים בשיטת ההסגר,חסיונים,ופתיחה מחודשת של כלל הכלכלה.
תוגדל מכסת כמות הנכנסים הבינלאומית (מדובר על אוסטרלים ובעלי פטורים בלבד שרוצים לחזור ליבשת).

מקור סיכום הנחיות הקבינט-כאן.

לעמוד הנחיות מעבר הגבול ובעלי הפטורים-כאן.

הגעת משלוח של 142 אלף מנות חיסון של פייזר, כחלק מתהליך קבלת 20 מליון חיסונים בסה"כ בתקופה הקרובה.
תחילת החיסונים לאוכלוסייה על פי קבוצות גיל בסיכון,אנשי רפואה ועובדים חיוניים-החל מ 22.2.
מקור-כאן.

הקבינט הדגיש את חשיבות החיסונים לכלכלה לחברה ולתיירות, ופירט על עסקאות שבוצעו וככל הנראה יתבצעו בקרוב על מנת להביא כמויות גדולות של חיסונים לאוכלוסיה באוסטרליה, ובכללם גם לבעלי ויזות חוקיות אשר נמצאים ביבשת.
עדכון המלא של הקבינט מתאריך 5.2 כאן.

ישיבת הקבינט 22.1
שישה ימים ברצף שאוסטרליה מצליחה לבלום את מספר הנדבקים ביבשת-כך שמספר הנדבקים המצומצם שהיו בימים האחרונים, היו אלו בעלי פטורים לכניסה (אזרחים ותושבים), שנכנסו לאוסטרליה מחו"ל.
בתוך כך, לאחר מספר תהיות בנוגע לחיסונים-הקבינט אישר מחדש את המחוייבות למדיניות החיסון, והדגיש שמנות החיסון הראשונות יחלו בסוף פברואר עד לכל המאוחר-לאוכלוסיות בסיכון. שאר האוכלוסיות עדיין אין הליך פרקטי לתהליך חיסון, על כך תתקבל החלטה בהמשך.
הקבינט יתכנס שוב לקבלת החלטות בתאריך 5.2.
מקור סיכום הישיבה-כאן.

התקבלה החלטה על ידי כל הסטייטים ביבשת מלבד אוסטרליה המערבית-על פתיחת הגבולות בין הסטייטים במהלך התקופה של עד הכריסמס בצורה הדרגתית.

כמו כן,מתחילה להירקם תכנית לחיסון האוכלוסייה מנגיף הקורונה-עדיין אין תאריכים מדויקים ואופן החיסון, אך כן מדברים על אפשרות חיסון גם לחלק מבעלי הויזות השונות (אין התייחסות לאיזה ויזות בדיוק כן ואיזה לא).

קישור לסיכום ישיבת הקבינט לחצו כאן.

מספר החלטות וסיכומי ישיבות בנוגע לחזרה לשגרה-תכנית שלושת השלבים החדשה!!

 • מתוך ישיבת הקבינט התקבלו מספר החלטות חשובות,בהם הצפי לחזרה לשגרה בנושאי שגרת החיים באוסטרליה,פתיחת הסטייטים,חזרה לעבודה מלאה,פתיחת הגבולות למטיילים ועוד.
 • כדי לעשות קצת סדר בבלגן…(אתם יכולים גם להיכנס לסיכום ההנחיות ולקרוא משם הכל גם בשאר הנושאים),התכנית הכללית מכילה בתוכה 3 שלבים עיקריים אשר מתייחסת לכל תחומי החיים,אפרט בקצרה את השלבים וההתייחסות לנושא המטיילים:

1.)שלב ראשון-הגבלת האינטרקציות וההתקהלויות החברתיות. עדיין תהיה שאיפה לאפשר תנועה חופשית בין אזורים שהם ללא התפרצויות של קורונה-בתוך הסטייטים בעיקר.

2.)בשלב השני יאושרו מפגשים גדולים יותר של אנשים,ותאושר יותר תנועה בסטייטים ובינהם (כמובן עם מגבלות אבל עם קצת יותר חופשיות)-בעיקר בנקודות בהם לא הייתה התפרצות קורונה ב- 14 ימים האחרונים שלפני כן.
*בשלב זה-יתחילו אישורי כניסה לבעלי ויזת סטודנט ליבשת.

3.)שלב שלישי,מצב שבו יוגדר COVID NORMAL -צפי: כריסמס 2020 (25.12.2020):
מצב שבו אין מקרים בכלל ב 14 ימים שלפני כן,תתאפשר תנועה חופשית בין הסטייטים,גבולות המדינה ייפתחו בהדרגה על ידי תכנית מוגדרת ובשיתוף מדינות עם סיכון נמוך בלבד (כמו שהוחלט על ניו זילנד לא מזמן).

מספר דגשים חשובים!

*מעבר בין שלב לשלב יעבור אך ורק לאחר הבנת המסקנות הרפואיות ביבשת-והם אלה שיכתיבו את המעבר בין שלב לשלב.

*כל הסטייטים הסכימו לתכנית שלושת השלבים-מלבד סטייט WA.

*סיכום ההחלטות לפי שלושת השלבים והפירוט המלא-כאן.

*סיכום ישיבת הקבינט בו הוחלטו הצעדים הרשומים,כאן.

*ישיבת הקבינט הבאה עתידה להיות ב 13.11.2020.

מתוך ישיבת הקבינט שהתכנס ובהמשך לישיבה האחרונה-קוד עובדי חקלאות, אשר יאפשר תנועה קלה יותר בין עבודות החקלאות בסטייטים השונים (קנברה,ויקטוריה,ניו סאוט וולס,טריטוריה הצפונית) יהיה מוכן עד לתאריך 25.9.
קישור לסיכום הישיבה-כאן.

ישיבת הקבינט הבאה תתכנס בתאריך 16.10.

בסיכום הישיבה לא תמצאו הנחיות,אבל בעיקר הערכות כדי להבין קצת את הלך הרוח:

🤙🏽נכון להיום ביבשת אוסטרליה כבר מספר ימים יש לא יותר מ 150 נדבקים ביום-כשרובם מהסטייט ויקטוריה.
לצערנו הרב מתחילת המגפה,קיפחו את חייהם 737 אנשים באוסטרליה, וכ- 2,300 נדבקים פעילים בכלל היבשת.

🤙🏽הקבינט הממשלתי סיכם על שיתוף פעולה בין ניו סאוט וולס,ויקטוריה,קווינסלנד,דרום אוסטרליה,טזמניה,הטריטוריה הצפונית וקנברה-ובו תפורסם תכנית לפתיחת הסטייטים מחדש עד לחג המולד,ולהשתמש בהגדרת "נקודה חמה" כהגדרה שתעזור בהגבלות התנועה (ולא לפי סטייטים).

🤙🏽התכנית תתבסס על תכנית שלושת השלבים שפורסמה בעבר ונמצאת כאן במדריך הנוכחי בהמשך.

🤙🏽אוסטרליה המערבית היא הסטייט היחידי היוצא דופן-עקב נסיבותיה הספציפיות,ולכן לא תיכלל בתוך מסגרת התכנית לפתיחת הסטייטים עד לחג המולד.

🤙🏽הקבינט ייצא "קוד" עובדי חקלאות- מעין אישור למעבר ותנועה של עובדי חקלאות על מנת לאפשר את המשך הקטיף,הקציר,עבודה עם בעלי החיים ובכלל עבודת האדמה ביבשת.

מקורות-סיכום ישיבת הממשלה-כאן.

❤תנועה ל/ביבשת:

🧐עדכוני הנחיות כניסה/יציאה ליבשת,ומעברי גבול בין הסטייטים-כאן.

🧐קונקשיין דרך היבשת-חידוד והבהרה לרוצים להגיע לאיים שליד אוסטרליה או למדינות אחרות שהטיסה אליהן עוברת דרך אוסטרליה (ויש להם אשרת כניסה כמובן), ניתן לבצע קונקשיין דרך אוסטרליה, ובתנאי שמקבלים אישור לויזת טרנסיט 771, המאפשרת קונקשיין עד 72 שעות בשדה.
פרטים נוספים כאן.

❤מציאת עבודה-

🧐סטייטים רבים מעודדים חזרה לעבודה במקצועות מסוימים,משיקים פרויקטים ומנועי חיפוש עבודה-לפרטים נוספים לחיפוש עבודה בתקופת הקורונה-לחצו כאן.

🧐השקת אתר הנחיות ומידע על 23 תעשיות מרכזיות במשק-גם מידע למעסיקים וגם לשכירים (איך זה משפיע על אותה תעשייה,מידע על זכויות בעקבות המשבר ועוד)-לחצו כאן.

❤דגשים וכללי זהירות:

🧐השקת אפליקצייה נוספת אשר מתריעה על מיקום נדבקים בזמן אמת-על מנת להימנע מהידבקות וקירבה לאזורים האלו-COVIDSafe.

🧐השקת עמוד אתר מרכזי בו יש את כל פרטי יצירת קשר לסיוע בחירום-נפשית,כלכלית,בעלי מוגבלויות,בעלי ויזות זמניות שנמצאים באוסטרליה ועוד-כאן.

*מאחר ועניין הויזות מעסיק את רובכם,מצרף כבר כאן את מספרי הטלפון לבירורים בנושא הויזות:

-מתוך אוסטרליה 131881

-מחוץ לאוסטרליה 61261960196+

*בכל מקרה,לעדכונים ופתרונות לבעלי ויזות או כאלו שרוצים להגיש,ניתן לראות כאן (עדכון אחרון 4.9).

🧐במידה ויש לכם תסמיני מחלה-חום,שיעול יבש,קוצר נשימה,חולשה קיצונית-מומלץ לא להגיע לבית החולים וליצור קשר עם ארגון הבריאות במספר 000. לכל שאלה בנושא נגיף הקורונה ניתן ליצור קשר במספר- 1800020080.

🧐כללי זהירות והנחיות מצילות חיים!!היגיינה (שטיפת ידיים,ניקוי הבית וכל דבר שבו אתם נוגעים לעיתים תכופות), לשמור מרחק אחד מהשני(להימנע מלחיצת ידיים וכו'), שיעול/התעטשות לתוך המרפק, להימנע מהתקהלויות באופן כללי.

🧐לא מומלץ להפר את תנאי הבידוד!גם מבחינה רפואית,וגם מבחינה חוקית אתם יכולים לקבל קנסות של אלפי דולרים ומאסר.

🧐מספר ווטסאפ של הממשלה לכל שאלה בנוגע לעדכוני הקורונה, הנחיות וכו': 61400253787+

🧐קישור להורדת אפליקציית COVID-19 של ממשלת אוסטרליה עם כל העדכונים:  Android/Apple.

עדכונים לפי סטייטים:

❓אז מה קורה עם הסטייטים עצמם❓

🤠Northern Territory🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 6.5 בשעה 00:01 בעקבות גילוי מאומת לקורונה בניו סאוט וולס,כל הרוצה להגיע לטריטוריה הצפונית והיה באחד ממקומות החשיפה החל מ 5.5 או עתיד להגיע מנקודות אלו, יחוייב בבידוד במתקן ייעודי על חשבונו.
  לרשימת נקודות החשיפה כאן.
 • שדה התעופה בבריסבן הוכרז כאתר חשיפה למאומת קורונה מתאריך 29.4 בשעה 09:00.תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 22.3 שלב נוסף בחיסון האוכלוסייה בסטייט.
 • תחילת חיסונים בסטייט החל משבוע הבא.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • הקלות בשימוש אתרי קמפינג וחניונים,ישנם פארקים ואתרי קמפינג שייפתחו וישנם כאלו שלא-ניתן לראות כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
פירוט שלושת השלבים-לחצו כאן.

שאלות ותשובות על שלבי החזרה לשגרה-לחצו כאן.

פארקים ושמורות אשר פתוחים בסטייט-לחצו כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠New South Wales🤠
😃כרגע:

 • בעקבות גילוי מאומת קורונה בסטייט,יוחמרו ההגבלות וההנחיות בסטייט החל מתאריך 6.5 משעה 17:00 ועד 10.5 יום שני בשעה 00:01, עיקרם:
  -כמות האנשים היכולים להתכנס בבתים פרטיים עד 20 אנשים כולל ילדים.
  -מסכות חובה בתחבורה הציבורית,ומקומות סגורים ומקורים.
  -הגבלות על מועדוני לילה ורחבות ריקודים (הגבלה של עד 20 אנשים לרחבת ריקודים באירועים משפחתיים).
  תוכן ההנחיה כאן.
 • בעקבות השטפונות והסופות האחרונות,פרויקט ניקוי החופים והנהרות מהגדולים ביותר אי פעם במדינה בעיצומו.
  ניקוי החופים יתבצע בין השאר,בעזרת טכנולוגיות חדשות. זוהו עד כה יותר מ- 1,000 חלקי קרוואנים,מכולות,פסולת חקלאית ועוד.
  תוכן ההצהרה כאן.
 • כל הרוצה להיכנס לניו סאוט וולס מקווינסלנד, החל מתאריך 29.3 בשעה 17:00, מחוייבים במילוי הצהרת כניסה ב- 24 שעות לפני תכנון ההגעה.
  תוכן ההנחיה כאן
 • החל מתאריך 31.3 בשעה 17:00 מספר מגבלות באזור ביירון ביי,טוויד,בלינה וליסמור:
  מגבלת התקהלות בבתים עד 30 אנשים.
  איסור על קיום מסיבות ואירועי ריקודים.
  קניית אלכוהול רק בישיבה במקום העסק.
  עטיית מסכות מגיל 12 בכל המקומות הסגורים והמקורים,תחבורה ציבורית ומקומות בהם לא ניתן לשמור על מרחק של 1.5 מ' עם אנשים נוספים.
  קישור להנחיה כאן.
 • מספר אזורים המוכרזים כנקודות בסיכון להדבקה בביירון ביי:
  Byron Beach Hotel, 1 Bay St, Byron Bay
  The Farm Byron Bay, 11 Ewingsdale Road, Byron Bay
 • זה עוד לא היה לנו אף פעם….בקרוב תוקם עיר הייטק חדשה במטרופוין סידני!העיר תיקרא Bradfield.
  מרכז העיר יוקם ממש קרוב לשדה התעופה הבינלאומי המערבי של סידני, ותהווה העיר השלישית במטרופולין (מלבד סידני ופרמאטה).
  העיר תהווה מרכז הייטק לייצור מתקדם,מחקרים,מדע, חינוך ועוד.
  תוכן העדכון כאן.
 • החל מתאריך 8.3 הקלות בהגבלות שגרת בתי הספר בסטייט-תותר השתתפות הורים ומשפחות בתחרויות ספורט,התרות בשיעורי ריקוד משותפים ועוד. מקור ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 15.3 ייפתחו 5 מתחמי חיסונים בסטייט: בתי החולים בניו קסטל,וולגונג,קופס הרבור,דובבו,ובסיס ווגה ווגה.
  עמוד העדכון כאן.
 • החל מתאריך 26.2 מספר הקלות במטרופולין סידני:
  -התכנסויות בבתים פרטיים עד ל- 50 אנשים.
  -מספר האנשים המורים בחדרי כושר ושיעורי ספורט עד ל- 50 אנשים.
  -הגדלת קיבולת הקולונוע ל 100%.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • בניית מערך ניקיון עירוני שיעבור לחטא מרכזים ציבוריים על מנת שלא יעברו הדבקות בין האנשים, ולוודא אכיפה הנחיות כמו מסכות פנים במטרופולין סידני שהם עדיין חובה במרחבים הציבוריים.
  פירוט ההנחיה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • עובדים בניו סאוט וולס יהיו זכאים לתשלום חד פעמי של 1500 דולר במידה והם לא יכולים לעבוד בעקבות 14 ימי בידוד.
  הזכאות יכולה לחול גם על בעלי ויזת וורקינג הולידיי וכל ויזה אשר מאפשרת עבודה חוקית באוסטרליה (ישנם קריטריונים נוספים כאן).
 • התקנת שונית מלאכותית כדי לייצר בית חדש לדגים ואורגניזמים ימיים-השונית תוקם סביב 7.5 ק"מ מקו החוף (מכיון נהר הטוויד), בעומק 25 מטרים.
  השונית הינה מבנה פלדה בגובה 10 מטרים,834 טון משקלה! פרטים נוספים כאן.
 • המלצה מממשלת הסטייט על חבישת מסכה במקומות סגורים ומרחבים ציבוריים.
 • תמיכה כלכלית בקהל הסטודנטים הבינלאומי,כולל עזרה בדיור,תעסוקה ושירותים אחרים-ניתן להתקשר למספר 137788-פרטים נוספים כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

הנחיות נוספות במסגרת המגבלות-לחצו כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠South Australia🤠
😃כרגע:

 • בעקבות גילוי מאומת בניו סאוט וולס, החל מתאריך 7.5 כל מי שהיה באחד מאתרי החשיפה ונמצא בסטייט הדרומי לפני תאריך זה, נדרש להיכנס לבידוד באופן מיידי ולעקוב אחר ההנחיות.כל הרוצים להגיע מתאריך זה לדרום אוסטרליה והיו באזורי החשיפה, לא יורשו להיכנס.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • הקלות נוספות בהנחיות השגרה בסטייט: החל מתאריך 31.3 יוגדלו מספר האנשים המותרים במקומות סגורים ל 75% קיבולת. בתי הקולנוע יוכלו להכניס מאה אחוז מהמשתתפים היכולים להיכנס לבית הקולנוע. ההגבלות על ריקודים יוסרו ויהיה ניתן לצאת ולבלות ללא מגבלות (עד 1000 איש).
 • החל מתאריך 26.2 מספר הקלות בסטייט הדרומי, בעיקר הגדלת כמות ההתכנסויות באולמות אירועים ובשטחים הציבוריים.
 • עדכוני גבולות:

-החל מתאריך 26.2-ביטול מגבלות התנועה ממטרופולין מלבורן וויקטוריה, לדרום אוסטרליה. בתוך כך-מי שירצה להגיע מויקטוריה לסטייט הדרומי יוכל לעשות זאת וללא בידוד, ובתנאי שימלא טופס הצהרת מטייל.

 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • אין הגבלת תנועה בסטייט.
 • המלצה על חבישת מסכה לכל מי שנמצא ביחד ובהתקהלות עם אנשים נוספים.
 • פתיחת עסקים וחזרה מחודשת לשגרה לצד הקורונה,אם כי מומלץ פחות להסתובב ולהיות במקומות עם ריכוזי אנשים-פרטים נוספים על המגבלות אפשר לראות כאן.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בדרום אוסטרליה (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,לפרטים נוספים-כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
שלושת השלבים של דרום אוסטרליה-לחצו כאן.

שלושת השלבים בפירוט יסודי לפי תחומי חיים (מה מותר מה אסור)-כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Tasmania🤠
😃כרגע:

 • בעקבות מספר גילויי מאומתים ב NSW, החל מ- 6.5 בשעה 00:01 מי שמגיע או היה באזורים אלו ב 14 ימים האחרונים לא יורשה להיכנס לטזמניה.
  לרשימת המתחמים המוגדרים בסיכון גבוה, כאן.
 • בעקבות גילוי 3 מאומתים לקורונה בסטייט המערבי-מספר אזורים בסטייט המערבי מוכרזים מעתה כאזורים בסיכון גבוה להדבקה, כך שכל מי שהיה באזורים אלו מתאריך 27.4 משעה 21:00-לא יוכל להיכנס לטזמניה ועליו לפעול לפי הנחיות הסטייט המערבי.
  לרשימת המקומות בסיכון גבוה ניתן לראות כאן.
 • החל מתאריך 28.4 בשעה 17:00 אזור מטרופולין פרת יוגדר כאזור בסיכון נמוך להדבקה-מה שיאפשר כניסה למאזורים אלו לטזמניה ללא בידוד.
 • בעקבות הבנה על מאומת קורונה בויקטוריה, כל מי שהגיע לטזמניה דרך מלבורן ביום רביעי 21.4-חייב להיכנס מיידית לבידוד.
 • החל מתאריך 24.4 מטרופולין פרת ודרום פרת הוכרזו כנקודות בסיכון גבוה להדבקה, למטרת נסיעה לטזמניה. בתוך כך, כל מי שהיה או נמצא באזורים בסיכון גבוה להדבקה-לא יורשה להיכנס לטזמניה.
  מטיילים אשר היו באזורים בסיכון גבוה להדבקה מתאריך 17.4 מתבקשים להיכנס לבידוד מיידית.
  תוכן ההנחיה כאן.

 • החל מתאריך 1.5 הגדלת מכסת מספר ההתקהלויות לקיבולת של 100%.

 • בין התאריכים 1.4-30.6 ממשלת הסטייט תאריך את תקופת התמיכה והסיוע לדיירים בשכירות-מה שיאפשר לסיוע של עד 4,000$ לשכירות.
  כמו כן, הוכנסו תיקונים לחוק השכירות למגורים על מנת להגן על הדיירים בתקופות לחוצות אלו.
  פרטים נוספים כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • החל מתאריך 21.12 תיאטראות ובתי קולנוע יוכלו להכניס לתוכם עד 75% מהקיבולת שלהם, ומקסימום 250 אנשים.
  החל מ 1.1.21 יוגדלו צופי הספורט המותרים מ- 50% לקיבולת של 75%.
 • החל מתאריך 11.12 בשעה 17:00 ניתן להתקהל בעמידה,לשתות אלכוהול ומסיבות עד ל 100 איש בחלל מקורה, ו- 250 אנשים במקומות פתוחים. תתאפשר גם התכנסות ביתית של עד 100 אנשים.
 • גיוס עובדי חקלאות לקראת עבודות הקציר-פרטים נוספים, מספרי טלפונים ויצירת קשר עם חברות הגיוס,כאן.
 • עובדים טזמניים יהיו זכאים לתשלום חד פעמי של 1500 דולר במידה והן לא יכולים לעבוד בעקבות בידוד.
  הזכאות יכולה לחול גם על בעלי ויזת וורקינג הולידיי וכל ויזה אשר מאפשרת עבודה חוקית באוסטרליה (ישנם קריטריונים נוספים בלינק המצורף).
  את התשלום אפשר לקבל החל מתאריך 22.8,יש להתקשר למספר 1802266
  קישור לאתר לפרטים נוספים-כאן.
 • תינתן תמיכה נפשית בקו טלפון על ידי אנשי מקצוע, 7 ימים בשבוע בין השעות 08:00-20:00 במספר טלפון 1800984434.

😃קישורים רלוונטיים:
שלושת השלבים של טזמניה-לחצו כאן.

פתיחת חלק מהפארקים,הנחיות ומגבלות ההגעה-לחצו כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Victoria🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 10.5 בשעה 23:59, אזור מטרופולין פרת יחזור להיות מוגדר כאזור ירוק במערכת היתר הכניסות לויקטוריה.
  מבחינת ויקטוריה, נכון ליום העדכון-כל האזורים באוסטרליה מוגדרים כאזורים ירוקים במערכת היתר הנסיעות, מלבד אתרי החשיפה המוגדרים מעת לעת.
 • החל מתאריך 21.4 מספר מרכזי חיסון בסטייט ייפתחו בפני אנשים הזכאים להזמנת תור לחיסון,שכרגע הם: שירותי בריאות,משפחות או אנשי מקצוע המבקרים קהילות אבוריג'יניות מרוחקות,הזמנת חיסונים בכמויות גדולות של קהילות או ארגונים (חברות עסקיות/ארגונים פרטיים וכו').
  תוכן ההנחיה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • החל מ- 9.4 בחצות תאפשר ויקטוריה לאכלס 100% מיכולת הישיבה הפנימית והחיצונית במקומות הבילוי והפנאי השונים-הכוללים בתי קפה, מסעדות,חדרי כושר,תרבות,בתי קולנוע וכו'.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 26.3 יוקלו הנחיות נוספות ברחבי הסטייט: החל מתאריך 26.3 בשעה 18:00 לא יידרשו יותר מסכות בחנויות קמעונאות, אך עדיין יש להיות עם המסכות בתחבורה הציבורית,ובאזורים רגישים כמו נסיעות משותפות, בתי חולים.
  ניתן יהיה לאכלס עד 100 איש בבתים פרטיים,והתכנסויות בשטחים ציבוריים יגדלו ל 200 אנשים.
  כמו כן, יוגדלו מספר האנשים המותרים בעסקים השונים (פאבים ברים בתי קפה).
  ההנחיה כאן.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בויקטוריה (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,כל מי שעושה בדיקת קורונה וממתין לתשובה-יוכל לקבל תשלום חד פעמי של 300$.

*לפרטים נוספים והגשת הבקשה-כאן.

 • תינתן תמיכה נפשית בקו טלפון על ידי אנשי מקצוע, 6 ימים בשבוע, ימים שני עד שישי בין השעות 08:00-20:00,יום שבת בשעה 08:00-18:00, במספר טלפון 1800614434.
 • סטודנטים בסטייט-הקלה ומענק של עד 1,100 דולר,והקלות בשכר דירה של עד 2,000 דולר,על מנת לקבל מידע נוסף,ניתן להיכנס לקישור הבא ולמלא את הטפסים הרלוונטיים-כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

 • הפירוט המלא להקלות בויקטוריה-כאן.
 • קישור שאלות ותשובות בנושאים השונים-לחצו כאן.
 • אתר הסטייט covid19-VIC.
אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Western Australia🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 8.5 ועד לתאריך 15.5- הקלות הנחיות שגרה במטרופולין פרת: חובת עטיית מסכות בתחבורה ציבורית,בתי חולים ואירועים גדולים עם צפיפות של אנשים. יוכלו להיפתח בתי הקזינו,המועדונים והאצטדיונים הגדולים.
  תוכן ההנחיה כאן.

 • בעקבות גילוי מאומת בניו סאוט וולס, כל מי שנמצא בסטייט המערבי והיה באחד מאתרי החשיפה בין 30.4-4.5 עליו להיכנס מייד לבידוד ולדווח למשרד הבריאות של אוסטרליה המערבית.
  תוכן ההנחיה כאן.

 • גילוי 3 מאומתים לקורונה בסטייט-בעקבות כך ובהתאם לזאת, מועדוני לילה וקזינו ייסגרו עד ה 8.5 בשעה 00:01.
  לרשימת אתרי החשיפה של מאומתי הקורונה בסטייט ניתן לראות כאן.
 • זוהו במטרופולין פרת 3 מקרי הידבקות נוספים-יש לשים לב לרשימת מיקומי החשיפה, ועל כל מי שנמצא במטרופולין או שהיה במטרופולין ב 14 ימים האחרונים ונמצא בסטייט המערבי כולו-לעטות מסכה.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • המשך הסגר במטרופולין פרת עד לתאריך 1.5 בשעה 00:01:

*המשך הסגר במטרופולין פרת יהווה "זמן מעבר" לקראת פתיחה מלאה, ובכללו:
חובת עטיית מסכה בתחבורה הציבורית ומקומות העבודה.
הגבלת התכנסות עד 20 אנשים.
בתי קפה מסעדות ברים פאבים בישיבה בלבד.
פתיחת מכוני יופי מספרות וכו.
ייפתחו מקומות ציבוריים מרכזי בילוי מתקני שעשועים מוזיאונים ובריכות שחייה.
תוכן ההנחיה כאן.

 • מקרה נוסף של מאומת קורונה אותר בפרת-יש לעקוב ולבדוק אם מישהו עבר דרך אזורים אלו-יש להיכנס לבידוד ולבצע בדיקת קורונה.
  לרשימת המוקדים העדכניים לחשיפה לקורונה כאן.
 • מטרופולין פרת ודרום המטרופולין (אזור רוקינגהם) ייכנסו לסגר החל מ 24.4 בשעה 00:01 למשך שלושה ימים עד יום שלישי 27.4.
  החל מהיום 23.4 בשעה 18:00 חובת עטיית מסכה לכל תושבי אזורים אלו.
  לא תתאפשר נסיעה יוצאת מאזורים אלו, אלא למטרות חיוניות בלבד: עבודה שאינה אפשרית מהבית,קניית מצרכים חיוניים,טיפול רפואי,םעילות גופנית עד 4 אנשים מוגבלת לשעה ביום.
  -כניסה למטרופולין פרת תתאפשר רק במקרי טיפול רפואת חירום או מקרים חיוניים.
  -מסעדות בתי קפה פאבים וברים יעברו לשירות טייק אווי בלבד.
  -מועדוני לילה ומקומות בילוי ייסגרו.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • כל עובדי בתי מלון אשר משמשים לבידוד לכל המגיעים מחו"ל, יהיו מחוייבים בחיסון החל מתאריך 10.5.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • קווינסלנד עברה לסטייט בסיכון נמוך מאוד להדבקה-בתוך כך, כלל הסטייטים מוגדרים עתה בסיכון נמוך מאוד להדבקה באוסטרליה המערבית, וכל מי שרוצה להגיע לסטייט המערבי יוכל לעשות זאת ובתנאי שימלא הצהרת נוסע לפני ההגעה.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • מרפאות לבדיקת קורונה-מפת מרפאות בסטייט המערבי כאן.
 • הגעת 21,000 מנות חיסון של אוקספורד ואסטרזנקה, ופתיחת מרפאת חיסונים חדשה בפרת ב 7.3 (PCEC).
 • החל מ 15.3, ובתנאי שלא יהיו התפרצויות חדשות, ויקטוריה תעבור להגדרת סטייט בסיכון נמוך מאוד-ובתוך כך, כל הרוצה להיכנס מויקטוריה לאוסטרליה המערבית יוכל לעשות זאת ללא חובת בידוד.
 • החל מתאריך 15.3 יוגדרו הקלות בהנחיות השגרה בסטייט, ותגדל קיבולת האנשים בבתי העסק השונים ל- 75% (בבתי קפה, מסעדות,פאבים,ברים,בתי קולנוע,בתי תפילה,תיאטראות וכו).
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מסוף חודש פברואר 2021 יתחיל פרויקט החיסונים באוסטרליה המערבית:
  בשלב הראשון-יחוסנו יהיו עובדי מעברי גבולות,נותני שירותי רפואה,צוותי טיפול בנכים ומבוגרים.
  בשלב השני– יחוסנו גילאי 70 ומעלה,עובדים נוספים בתחומי הרפואה,תושבים אבוריג'ינים בני 55 פלוס הנמצאים באיים מרוחקים,מבוגרים וצעירים עם מצב רפואי פגיע,עובדי שירותי כבאות, משטרה ושירותי חירום.
  בשלב השלישי-יחוסנו גילאי 50 פלוס,תושבי איים אבוריג'ינים מרוחקים בני 18 פלוס,ועובדים קריטיים בעלי סיכון גבוה בתחומים נוספים.
  שלב רביעי-תחוסן כל האוכלוסייה הבוגרת בגילאי 16 פלוס.
  שלב חמישי-יחוסנו גילאי 16 ומטה.
  לפירוט המלא של ההנחיה כאן.
 • החל מיום 14.1 חובת חבישת מסכות בשדות התעופה ובטיסות באוסטרליה המערבית.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • מענק של עד 1500$-
  במידה ואתם מחזיקים בויזה המאפשרת לכם עבודה חוקית ביבשת,ועליכם להיכנס לבידוד של 14 ימים בעקבות נגיף הקורונה-ייתכן שאתם זכאים למענק של עד 1500$.
  המענק יינתן למי שנכנס לבידוד החל מ- 11.9 (ולא רטרו אחורה).
  פרטים נוספים ואופן הגשת הבקשה כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Queensland🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 7.5, בעקבות גילוי מאומת בניו סאוט וולס, כל מי שהיה באחד מאתרי החשיפה המצויינים ונמצא בקווינסלנד, עליו להיכנס לבידוד באופן מיידי. כל מי שנכנס לקווינסלנד באחד מאתרי החשיפה לאחר תאריך זה, יידרש להיכנס לבידוד במתקן ייעודי ל- 14 ימים.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מיום 16.4 (היום) בשעה 06:00 יהיו הקלות ברחבי הסטייט:
  -התכנסות מותרת בבתים פרטיים עד 100 אנשים,וללא הגבלה במקומות ציבוריים.
  -חניוני קמפינגים וקרוואנים מותרים בתפוסה מלאה.
  -עטיית מסכות בשדות התעופה ובטיסות עצמן, אך חשוב שמסכה תהיה איתכם מאחר ויש עדיין חובת עטיית מסכה בתחבורה ציבורית ונסיעות משותפות, ומקומות סגורים.
  *תוכן העדכון המלא כאן.
 • החל פרויקט החיסון בסטייט החל מ 22.2.
 • השקת מתחם בדיקות קורונה 24/7 בבריסבן, בחינם, ללא מרשם וללא צורך בהזמנת תור ב- Eight Mile Plains Community Health Centre.

-למפת מתחמי בדיקות בקווינסלנד אפשר לראות כאן.

 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • הקלות על התכנסויות במרחבים הציבוריים,הקלות בהגעה לבתי קפה,מסעדות,פאבים וכו'.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בקווינסלנד (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,לפרטים נוספים-כאן.
 • קישור למנוע חיפוש עבודה בקווינסלנד-לחצו כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
שלבי חזרה לשגרה מתוך רשימה לפי כל שלב בנפרד-כאן.

טבלת שלבי חזרה לשגרה-לחצו כאן.

COVID-19 עדכוני הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה Australia Covid 19

טיסות חזרה לארץ:

🧐כל המידע בנוגע לטיסות חזרה לישראל-כאן.

לכל שאלה טענה הארה הערה,ליווי בהגשת הבקשות לויזה בצורה מהירה או כל דבר אחר- מוזמנים באהבה ליצור קשר.

תמשיכו להנות ותשמרו על עצמכם 🙂

COVID-19 עדכון הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה
5/5