COVID-19 עדכוני הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה

COVID-19 עדכוני הנחיות משרד הבריאות האוסטרלי: מה ההנחיות והאם ניתן להיכנס לאוסטרליה בזמן הקורונה??

 • אדגיש ואגיד שכל המידע הרשום כאן- מתעדכן אך ורק מתוך אתרים רשמיים של ממשלת אוסטרליה בדבר ההנחיות השונות.
 • אין בנאמר להחליף הנחיות ישירות מול אתר משרד הבריאות האוסטרלי-אלא לחזק.
 • מאחר וישנם לא מעט עדכונים מדי מספר שעות- בכל עדכון יירשם תאריך העדכון וכך תוכלו לדעת עד כמה המידע מעודכן ליום בו אתם קוראים את המדריך (השאיפה לעדכן פעם ביום על פי הנחיות משרד הבריאות האוסטרלי).
 • מלבד עדכוני משרד הבריאות האוסטרלי- יש ומומלץ להתעדכן באותם אתרים ממשלתיים של מדינות נוספות בקשר לכניסה אליהם בהמשך הטיול שלכם, או מעבר דרכם.

🧘🏾‍♂️רגע לפני, חשוב לי שנייה להגיד לכולם…בואו ניקח נשימה עמוקה,נירגע לרגע,נשמור על קור רוח בתוך כל שצף ורצף ההודעות והחדשות האלו…
🧘🏾‍♂️בואו ננסה לא להפיץ שמועות, ולהיצמד להוראות הרשמיות של הממשלות שלנו..
🧘🏾‍♂️סוף העולם לא הגיע…לפחות לא לבינתיים 😁 בקיצור, לא משנה מה תחליטו, פשוט תנסו לא להיכנס לסטרס🙏🏽

🧘🏾‍♂️רוצים לדעת *רק* מה שעודכן באותו היום?אפשר לראות כאן את העדכון היומי (מופרד משאר ההנחיות המוצגות במדריך הנוכחי).

קורונה-הנחיות כלליות,עדכונים לפי סטייטים,ויזות ושהייה-עדכון יומי

עדכון אחרון: 23.10.21 (שעה 13:00 שעון ישראל,שעה 09:00PM שעון קנברה), סטטוס חולים מאומתים ונדבקים-נכון ליום שלפניו בשעה: 09:00PM (שעון אוסטרליה).

*כל יום בשעה 21:00 שעון אוסטרליה, מתבצע רענון במספר המאומתים ביבשת ליום הקודם,ניתן לראות כאן בכל זאת שתרצו.

עדכונים כלליים:

❤מה חדש?

🧐נכון ליום העדכון– ישנם באוסטרליה 156,372 מקרי הידבקות: 2,107 מקרים חדשים ב- 24 שעות האחרונות:

-411 מתוך היבשת.

-3 מהם מהמגיעים מחו"ל.

-1,069 נמצאים בחקירה אפדימיולוגית.

-1,622 מקרי מוות (15 נוספים מאתמול).

-מקרים פעילים בכל היבשת 28,432.

-חלוקת ההידבקויות לסטייטים:

 • ACT סה"כ מקרים פעילים 400 (0 בחקירה אפדימיולוגית,24 מתוך הסטייט,0 מהמגיעים מחו"ל).
 • NSW סה"כ מקרים פעילים 4,820, (0 בחקירה אפדימיולוגית,332 מתוך הסטייט, 1 מהמגיעים מחו"ל).
 • NT סה"כ מקרים פעילים 9 (0 בחקירה אפדימיולוגית,0 מתוך הסטייט,0 מהמגיעים מחו"ל).
 • QLD סה"כ מקרים פעילים 28 (0 בחקירה אפדימיולוגית,0 מתוך הסטייט, 0 מהמגיעים מחו"ל).
 • SA סה"כ מקרים פעילים 8 (0 בחקירה אפדימיולוגית,0 מתוך הסטייט, 0 מהמגיעים מחו"ל).
 • TAS סה"כ מקרים פעילים 1 (0 בחקירה אפדימיולוגית,0 מתוך הסטייט,0 מהמגיעים מחו"ל).
 • VIC סה"כ מקרים פעילים 23,164 (1,696 בחקירה אפדימיולוגית,52 מתוך הסטייט, 2 מהמגיעים מחו"ל).
 • WA סה"כ מקרים פעילים 2 (0 בחקירה אפדימיולוגית,0 מתוך הסטייט, 0 מהמגיעים מחו"ל).

עוד עדכונים יומיים אשר יפורטו גם בהמשך:

🧐משרד הבריאות-פירוט ודגשים על הוכחת הצגת חיסון לאוסטרלים ומטיילים נכנסים בעלי פטור כניסה ליבשת.

🧐

🧐

🧐

*הפירוט המלא לעדכונים אלו ועדכונים נוספים-בהמשך המדריך.

COVID-19 עדכוני הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה Australia Covid 19

משרד הפנים האוסטרלי:

 • משרד הבריאות-הנחיות בנוגע לתעודות חיסון זרות: בעקבות פתיחת הגבולות בתאריך 1.11 והרחבת הגדרת בעלי הפטור היכולים להיכנס ליבשת, במסגרת המגבלות שפורסמו,מספר הנחיות בנוגע להצגת תעודת המתחסן בכניסה לאוסטרליה. על המתחסנים באוסטרליה היוצאים למדינות אחרות יצטרכו להציג תעודת חיסון רשמית אוסטרלית, ועל המחוסנים מחוץ לאוסטרליה יצטרכו להציג אישור רשמי עם הדגשים הבאים:
  -מונפק ע"י רשות לאומית/מדינית/מחוזית או ספק חיסונים מוסמך.
  -כתובה באנגלית או מלווה בתרגום רשמי.
  -תעודה המכילה לכל הפחות: שם מלא כפי שמופיע בדרכון הנוסע,תאריך לידה או מספר דרכון,שם החיסון,התאריך של כל מנה בה התקבל החיסון והתאריך בו הושלם החיסון המלא.
  *ניתן להציג ע"י צילום נייר ואפשר בדיגיטל.דגשי החיסון המוצג צריכים להיות בהפרשים של 14 ימים לפחות של 2 מנות החיסון, כשהחברות המאושרות הם: אסטרה זניקה,פייזר/ביונטק,מודרנה,סינובק.
  *מטייל לא ייחשב מחוסן באופן מלא אם חלפו פחות משבעה ימים ממנת החיסון השנייה.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • שרת הפנים-החל מהיום, תיפתח האפשרות להורים אוסטרליים ותושבי קסע להגיש בקשה לכניסה לאוסטרליה החל מ- 1.11.
  את בקשת הפטור ניתן להגיש כאן. תוכן ההנחיה כאן.
 • מחלקת ההגירה: החל מתאריך 19.10 בשעה 23:59 יחזרו הטיסות ללא חובת בידוד בין אוסטרליה לניו זילנד-באי הדרומי בלבד בשלב זה, ובתנאים הבאים:
  -בהצגת בדיקת קורונה שלילית ב 72 שעות שלפני ההמראה בין המדינות.
  -ללא שהייה באי הצפוני של ניו זילנד ב 14 הימים האחרונים שלפני הטיסה.
  -הצגת חיסון קורונה תקף.
  חשוב לזכור כי יש סטייטים באוסטרליה עם הנחיות שונות בעת ההגעה אליהם, חשוב לעקוב אחרי ההנחיות השונות כדי לוודא שמבינים את החובה שלכם בעת ההגעה לאוסטרליה מניו זילנד.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • שרת הפנים-החל ממחר 19.10 אוסטרלים בעלי דרכון וחיסון בתוקף יוכלו לקבל אישור הוכחת חיסון, כדי שישמש אותם לטיסות לחו"ל. את האישור חיסון ניתן לקבל דרך MyGov או באמצעות Medicare.
  לפרטים נוספים על אופן קבלת אישור החיסון לצרכי טיסות בינלאומיות, ניתן לראות כאן. תוכן ההצהרה כאן.
 • משרד ההגירה והאזרחות-עונשים חדשים ייכנסו לתוקף לכל בעלי העסקים שינצלו עובדים זמניים וכפיית עבודה בתנאים לא חוקיים.
  בשעה טובה, התפרסמה טיוטה להצעת חוק בנושא-מלבד FAIRWORK שיכולה לתת מענה ולעזור לאותם אלו המרגישים מנוצלים בעבודה ורוצים להתלונן.
  עצם לחץ המעסיק על הצעת תנאי עבודה שלא בחוק-יוגדרו כעבירה!עוד בטיוטה: אותם מעסיקים אשר יעברו על החוק לא יוכלו להעסיק יותר עובדים זמניים שאינם אזרחים, לתקופה מוגדרת. הקמת מנגנוני בקרה ואכיפה ספציפיים לזיהוי אותם מעסיקים שעוברים על החוק. חיוב המעסיקים וחברות ההשמה להשתמש במערכת מקוונת בה הם יצטרכו להעלות את פרטי הויזה של אותו עובד כדי לראות בדיוק את זכויותיו. הגדלת העונשים הכספיים והפליליים לאותם מעסיקים.
  תוכן ההצהרה כאן.
 • רשות המיסים-לאחר אישור תקציב 2021-2022, העלאת מדרגת המס לבעלי וורקינג הולידיי במדרגת המס השנייה. למדריך המלא לתשלומי מיסים באוסטרליה אפשר לראות כאן.
 • עבודה והכרה בתחום תיירות והאירוח כסקטור חיוני לקבלת ויזת קורונה 408, כל הפרטים כאן.
 • גבולות-אפשרות ליציאה וחזרה לאוסטרליה לבעלי ויזות זמניות מסיבות חמלה בתקופת הקורונה-פרטים נוספים כאן.
 • השקת מחשבון הנחיות ממשלתי חדש לשגרת החיים לצד הקורונה באוסטרליה-ממלאים את הנושא שבו אתם רוצים לדעת את ההנחיה-מציינים את הסטייט-ומקבלים את ההנחיות ותאריך העדכון: לכניסה כאן.
 • משרד החקלאות:
  בעקבות הצורך והקשיים הרבים שיש באוסטרליה להתאוששות החקלאות, בעלי אשרת ויזות סטודנט באוסטרליה יוכלו לעבוד מעל 40 שעות דו שבועיות במידה והם עובדים בחקלאות (בנוסף להקלות שפורסמו בעבר באותו נושא ובתחומי טיפול בגילאים המבוגרים ובעלי מוגבלויות ותחום הבריאות).
  מתוך כך,ובעקבות ההצהרה-ניתן לראות שיש צורך אמיתי וחוסר בידיים עובדות בחקלאות-משמע משרות פנויות שיאפשרו עבודה לבעלי האשרות הזמניות (גם לבעלי וורקינג הולידיי כמובן), וגם כדי לקבל את הזכאות לשנה השנייה/השלישית.
  בנוסף לזה, יאפשרו ויעודדו הגשת בקשה לויזת COVID 19 על בסיס עבודה בחקלאות (למי שאינו זכאי לשנה שנייה/שלישית ועדיין רוצה להישאר באוסטרליה), וכך יהיה פתרון גם לאותו מטייל שרוצה לעבוד ולחסוך, וגם לחקלאים.
  מזכיר לכם-יש המון פלטפורמות לחיפוש עבודות חקלאות, מצרף את אחת המרכזיות הממשלתיות-כאן.למדריך המלא לחיפוש עבודות אפשר להיכנס לכאן.אולי יעניין אותך גם טיפים לעבודה בזמן הקורונה,וסיוע כלכלי של ממשלת אוסטרליה-כאן.
  תוכן ההצהרה-כאן.
  בהצלחה!
 • בעלי ויזות חופשה ועבודה-החל מתאריך 14.11 בעלי הויזות יוכלו לחשב שעות וימי עבודה לשנה השנייה והשלישית גם על ויזת 408 ובתנאי שעובדים בעבודה הקשורה בבריאות ורפואה ביבשת. לרפטים נוספים על ויזת שנה שנייה ושלישית,מיקודים ותחומי עבודה,אפשר לראות כאן.
 • שר החקלאות: עבודה-סיוע ברילוקיישן לצרכי עבודה בחקלאות,פרטים נוספים כאן.
  החל מתאריך 1.11 יהיה סיוע לרילוקשיין של עד 6,000$ לאוסטרלים,ועד 2000$ לבעלי ויזה המאפשרת עבודה-לצרכי עבודה בחקלאות. נוסח ההודעה-כאן.

👈🏽יום חשוב בתכנית הלאומית להקלות ופתיחת הגבולות לאזרחים ותושבים אוסטרליים!הראשונה להגיע להסדר ההקלות הקרוב, היא סטייט ניו סאוט וולס אשר הגיעה קרוב ל 80% מחוסנים, ותאפשר החל מתאריך 1.11, כניסה ויציאה למחוסנים ללא חובת בידוד וללא הגבלת מכסה, לאוסטרלים תושבים ואזרחים ובני משפחותיהם.
👈🏽נכון לרגע זה,ובהנחיה לשאר הסטייטים שאולי גם הם יפתחו את האפשרות הזו אצלהם-כרגע מדובר רק על אזרחים ותושבים אוסטרליים ולא למטיילים, אך יש כוונה להתקדם ולנסות להגיע בקרוב גם להקלה בהכנסת אוכלוסייה מהגרת על בסיס מקצוע,בעלי ויזת סטודנט ולבסוף המטיילים הבינלאומיים.
תוכן ההצהרה כאן.

👈🏽עדכון להנחיה ולהצהרה מתאריך 15.10 בנוגע לפתיחת הגבולות לאוסטרלים מחוסנים ובני משפחותיהם:
הורים מעתה, מוכרים כבני משפחה מדרגה ראשונה-ולכםן פטורים מהגשת בקשה מיוחדת לכניסה לאוסטרליה.
המשמעות היא-במידה ואתם אזרחים/תושבים אוסטרליים, וההורים שלכם לא, אבל יש להם ויזה בתוקף-החל מתאריך 1.11 הם יורשו להיכנס לאוסטרליה-ובתנאי שהם מחוסנים,ללא בידוד,וכרגע לפחות-רק לסטייט ניו סאוט וולס.
הויזות האפשריות כמובן במקרים כאלו, ולרוב מהירות וזולות יחסית-זה ויזת תייר, בהם יצטרכו,בין היתר, להוכיח את קירבתם כהורים לאוסטרליים.
חשוב לזכור, אחרי כל כך הרבה זמן של מגבלות נוקשות ביבשת…עד שזה לא קורה, זה לא קורה!אבל בהחלט נשמע כמו בשורות טובות לאיחוד משפחות, ואולי גם בשורות טובות לבאות.
תוכן ההנחיה מתוך אתר מחלקת ההגירה כאן.

קבינט הקורונה-סטטוס "תכנית היציאה" נכון לתאריך עדכון אחרון מהישבה ב- 6.10:
כרגע המדינה נמצאת עדיין בשלב קבלת החיסונים, בו יש האצה ועידוד למתן חיסונים בקרב האוכלוסייה, הגבולות הבינלאומיים עדיין סגורים, סגרים מקומיים במקומות בהם יש התפרצויות (ולא סטייטים שלמים כמו שהיה עד כה),בדיקות קורונה מהירות והקטנת מכסת התושבים והאזרחים האוסטרליים הנכנסים לאוסטרליה.
בשלב הבא, הקרב ובא…ברגע שהאוכלוסייה תגיע ל 70% חיסון-יהיה ניסיון להקל יותר על הנחיות השגרה,שימוש מועט יחסית בסגרים גם אם יש התפרצויות קורונה מקומיות,הקלות לאותם אנשים מחוסנים על פני אלו שלא מחוסנים,הגדלת מכסת הנוסעים האוסטרליים הנכנסים לאוסטרליה.
בשלב שאחרי,בהגעת האוכלוסייה ל 80% חיסון, יהיו סגרים מאוד ספציפיים רק באזורים בהם יש התפרצויות, בכוונה לשמור על חיי שגרה רגילים,הגברת החיסונים לאותם אוכלוסיות שלא התחסנו,ביטול גובה מכסת האוסטרלים הנכנסים לאוסטרליה והורדת הגבלת היציאה והחזרה של אוסטרלים מחוסנים מאוסטרליה ולאוסטרליה.
לאחר שלבים אלו, ובהתאם להוראות משרד הבריאות,וכרגע ללא תאריך-פתיחת הגבולות הבינלאומיים.
*מזכיר כי אין תאריכים במעברים בין השלבים, אלא הגעה לאותם יעדים שהוצבו-הם אלו המכתיבים את הקצב.
תוכן ההנחיה כאן.

בקרוב יונפקו תעודות מתחסנים לאוכלוסייה אשר התחסנה במנה השנייה, וכדי לאפשר את שלב פתיחת הגבולות לאוכלוסייה האוסטרלית (תושבים ואזרחים) כבר בקרוב בחודש נובמבר.
עוד הורחב בנושא סטטוס המתחסנים ביחס לגילאים השונים,התייחסות להתפרצויות הקורונה בניו סאוט וולס,ויקטוריה וקנברה וכן הצהרות נוספות בנושאי האנרגיה וסחר בינלאומי בתקופה זו.
תוכן ההנחיה כאן.

❗פתיחת גבולות-אוסטרליה-הבהרה וחידוד הנחיות❗

❤אתחיל ואציין,מה שאני אומר תמיד…כשקוראים או רוצים להסתמך על מידע הקשור להנחיות רשמיות כמו גבולות,ויזות או הנחיות שגרה וכו'👈🏼קריטי להסתמך אך ורק על מקורות רשמיים ולא על אץרי חדשות למיניהם!זה יעשה לכם הרבה סדר ובעיקר הבנה אמיתית על מה שבאמת קורה.

❤אכן יצאה הצהרה בנוגע להצהרת גבולות בינלאומיים, בהמשך לעדכונים האחרונים שהעליתי וכחלק מתהליך חזרה לשגרה ביבשת אוסטרליה.

💡כיום,שיעור המתחסנים באוסטרליה עומד על סביב 78%,מתוכם 55% מחוסנים פעמיים.אז מה בעדכון?

👈🏾התכנית והעדכון האחרון שעלה מיום 1.10, מדבר על מתן אפשרות לאוסטרלים לטוס ולחזור לאוסטרליה ללא מגבלה-שכן, עד כה,מתחילת מגפת הקורונה באוסטרליה,נאסר על אוסטרלים לצאת מאוסטרליה,וקשה מאוד לאוסטרלים להיכנס לאוסטרליה (יש רשימת המתנה בעקבות מכסה יומית ושבועית לכניסת טיסות בינלאומיות).

👈🏾כחלק מהתכנית והרצון לפתוח את הגבולות גם לתיירים, הממשלה ממתינה שתגיע מכסת המתחסנים במנה השנייה ל 70-80 אחוזים,ורק אז יוכלו להכריז על שלבים מתקדמים לפתיחץ הגבולות גם לתיירים.

👈🏾בקרוב יוכלו אזרחים ותושבים אוסטרלים להיכנס ולצאת מאוסטרליה ללא בעיה, ובתנאי שיהיו מחוסנים במנה השנייה,ובהתחייבות לשבעה ימים הסגר בכניסה לאוסטרליה,ו 14 ימים בידוד בכניסה לאוסטרלים, לכל מי שאינו מחוסן.

👈🏾הכוונה להתחיל עם ההקלות האלו לאותם אזרחים אוסטרליים, כבר מחודש נובמבר הקרוב,משמעות ההנחיה היא-שלא תהיה מגבלה לאזרחים ותושבים אוסטרליים להיכנס ולצאת מאוסטרליה, בשונה ממה שהיה עד כה מתחילת המגפה.

🙏🏾בנוסף לאמור לעיל, עדכנתי לאחרונה ואזכיר שוב, כי ככל הנראה יתחיל פיילוט הכנסת 500 סטודנטים בינלאומיים לחלק מהאקדמיות בניו סאוט וולס, כדי לאפשר הכנה הדרגתית לקראת פתיחת גבולות לתיירים ועוד סטודנטים בחודשים הקרובים.
*מצרף קישור לפוסט הסבר על כניסת סטודנטים כחלק מהפיילוט שנקבע-עדכון מספר 1-כאן. ועדכון גבולות גם בין הסטייטים בנוסף לעדכון הנוכחי-כאן.

💡האם ניתן או כדאי להגיש כרגע בקשה לויזה לאוסטרליה??

זו עדיין שאלה שמעסיקה לא מעט ממכם, ובצדק:

👈🏾נכון להרגע אין כניסה למטיילים בינלאומיים לאוסטרליה,כאמור, ורוב המשאבים של טיפול בבקשות ויזה קיימות-מטופלות על ידי מחלקת ההגירה בעיקר הבקשות מתוך אוסטרליה ולא אלו שמחוץ ליבשת.

👈🏾ניתן להגיש את הבקשה-אבל יכול מאוד להיות שייקח זמן עד לקבלת התשובה (יותר זמן מהצפוי בדר"כ-יכול להגיע גם לשלושה ארבעה חודשים בקלות ואפילו לחצי שנה ויותר).

👈🏾מהרגע שכן יאשרו את פתיחת השערים, לא יודעים לומר עדיין האם ומה יהיו הנהלים החדשים לכניסה (האם ירצו עוד בדיקות רפואיות מסוימות וכו'…) ולכן:

👈🏾אני ממליץ לאסוף את המסמכים,לארגן את הדברים הרלוונטיים,לתרגם מה שצריך ולחכות לרגע שכן יהיה אפשר להיכנס ליבשת,וישר להגיש😊(למעט טפסי בנק שמומלץ להוציא אותם בצמוד לזמן הגשת הבקשה כדי שיהיו רלוונטיים).

👈🏾אלה שעדיין מחליטים להגיש את הבקשה, ויש כאלו שכבר הגישו לאחרונה או כאלו שרוצים להגיש-ניתן לעשות זאת,ניתן להגיש או/ו לתרגם את המסמכים דרכי, ואפשר גם לעבור עצמאית על תוכן מדריך הגשת הבקשה לויזה כאן.

👈🏾מי כן יכול להיכנס כרגע לאוסטרליה?בעלי פטורים מאוד ספציפיים כמו תושבים ואזרחים, בעלי מקצועות מסוימים היכולים לעזור לאוסטרליה בתקופה הזו ועוד מספר מצומצם של בעלי פטור.

👈🏾אז אם אפשר להגיש…מתי הם יטפלו בבקשה?ככל הנראה הבקשה תטופל ברגע שיוחלט על פתיחת הגבולות, וככה יידעו שתוקף הויזה שתאושר לכם, יהיה רלוונטי למימוש (זה נכון בנוגע לכלל הויזות הזמניות השונות-תייר/סטודנט/חופשה ועבודה).

*חשוב לעקוב אחרי העדכונים השונים שאני מעלה בפלטפורמות של קבוצת הפייס של מטיילים ועובדים באוסטרליה-אוסטרליה למטיילים-כאן.

כאן באתר, ובקבוצת הווטסאפ לעדכוני הנחיות קורונה כאן.

תוכן ההנחיה הרשומה נוגע לגבולות הבינלאומיים,כאן.

אימות המידע בעמוד נוסף מתוך אתר העדכונים של מחלקת ההגירה-כאן.

שאלות נוספות,משהו לא ברור, מוזמנים באהבה לשאול דרך יצירת הקשר כאן.

בכל מקרה ממליץ שוב-לא להתעדכן או להסתמך על אתרי ניוז,אלא רק על מקורות רשמיים🙏🏾

 

❗"תכנית היציאה"❗
*מתוך סיכום ישיבת הקבינט מ 2.7.

👈עד כה ניתנו כ 7,970,000 מנות חיסון ביבשת, כאשר התכנית התגובתית לאור העליה המדאיגה במספר הנדבקים-היא צמצום ההדבקות והגדלת אחוז המתחסנים ביבשת,וניסיון חזרה לשגרה במספר שלבים:

1️⃣יצירת תשתית לחיסון האוכלוסייה⬅️צמצום זמני של הגעת התושבים והאזרחים האוסטרליים לאוסטרליה עד 14.7,הרחבת הניסיונות להכנסת בעלי אשרות סטודנטים במהלך החודשים הקרובים כפיילוט באקדמיות ספציפיות כפי שפורסם בעבר.

2️⃣לאחר מתן החיסונים⬅️הקלות בתנועת ושגרת האוכלוסייה המתחסנת,סגרים רק במקרים קיצוניים כדי למנוע החמרה במצב הנדבקים,החזרת מכסי הנוסעים הנכנסים (אזרחים ותושבים אוסטרליים),אופצייה לפתיחת עוד אקדמיות לכניסת אשרות סטודנט (ובתנאי שהפיילוט הקודם יעבוד).

3️⃣שלב פתיחת הגבולות הפנימיים⬅️אין סגרים בין סטייטים,המשך תכנית הגברת החיסונים,פטור לתושבים מחוסנים לגבי כל מגבלה ביבשת,ביטול מכסי כניסה ליבשת (אזרחים ותושבים אוסטרליים),המשך כניסה מוגבלת של בעלי אשורת סטודנטים (הרחבת הפיילוט),הסרת מגבלות ליציאת אזרחים ותושבים מאוסטרליה (מחוסנים),הרחבת "בועת" הנסיעות בין מדינות ירוקות (כרגע בעיקר סינגפור,ומדינות האיים).

4️⃣שלב אחרון⬅️בהתאם להנחיות משרד הבריאות האוסטרלי וההתקדמות עם השלבים הקודמים,אפשרות כניסה לאוסטרליה ללא מגבלות לכל מי שמחוסן,ללא הסגר,אפשרות להגעת לא מחוסנים לאוסטרליה בכפוף לבדיקות קורונה.

*כמו שאתם שמים לב,אני מדגיש: אין כאן הגדרת תאריכים-אלא שלבי מעבר שתלויים אחד בשני.

*תוכן תכנית היציאה מהמשבר כאן.

❤תנועה ל/ביבשת:

🧐עדכוני הנחיות כניסה/יציאה ליבשת,ומעברי גבול בין הסטייטים-כאן.

🧐קונקשיין דרך היבשת-חידוד והבהרה לרוצים להגיע לאיים שליד אוסטרליה או למדינות אחרות שהטיסה אליהן עוברת דרך אוסטרליה (ויש להם אשרת כניסה כמובן), ניתן לבצע קונקשיין דרך אוסטרליה, ובתנאי שמקבלים אישור לויזת טרנסיט 771, המאפשרת קונקשיין עד 72 שעות בשדה.
פרטים נוספים כאן.

❤מציאת עבודה-

🧐סטייטים רבים מעודדים חזרה לעבודה במקצועות מסוימים,משיקים פרויקטים ומנועי חיפוש עבודה-לפרטים נוספים לחיפוש עבודה בתקופת הקורונה-לחצו כאן.

🧐השקת אתר הנחיות ומידע על 23 תעשיות מרכזיות במשק-גם מידע למעסיקים וגם לשכירים (איך זה משפיע על אותה תעשייה,מידע על זכויות בעקבות המשבר ועוד)-לחצו כאן.

❤דגשים וכללי זהירות:

🧐השקת אפליקצייה נוספת אשר מתריעה על מיקום נדבקים בזמן אמת-על מנת להימנע מהידבקות וקירבה לאזורים האלו-COVIDSafe.

🧐השקת עמוד אתר מרכזי בו יש את כל פרטי יצירת קשר לסיוע בחירום-נפשית,כלכלית,בעלי מוגבלויות,בעלי ויזות זמניות שנמצאים באוסטרליה ועוד-כאן.

*מאחר ועניין הויזות מעסיק את רובכם,מצרף כבר כאן את מספרי הטלפון לבירורים בנושא הויזות:

-מתוך אוסטרליה 131881

-מחוץ לאוסטרליה 61261960196+

*בכל מקרה,לעדכונים ופתרונות לבעלי ויזות או כאלו שרוצים להגיש,ניתן לראות כאן (עדכון אחרון 4.9).

🧐במידה ויש לכם תסמיני מחלה-חום,שיעול יבש,קוצר נשימה,חולשה קיצונית-מומלץ לא להגיע לבית החולים וליצור קשר עם ארגון הבריאות במספר 000. לכל שאלה בנושא נגיף הקורונה ניתן ליצור קשר במספר- 1800020080.

🧐כללי זהירות והנחיות מצילות חיים!!היגיינה (שטיפת ידיים,ניקוי הבית וכל דבר שבו אתם נוגעים לעיתים תכופות), לשמור מרחק אחד מהשני(להימנע מלחיצת ידיים וכו'), שיעול/התעטשות לתוך המרפק, להימנע מהתקהלויות באופן כללי.

🧐לא מומלץ להפר את תנאי הבידוד!גם מבחינה רפואית,וגם מבחינה חוקית אתם יכולים לקבל קנסות של אלפי דולרים ומאסר.

🧐מספר ווטסאפ של הממשלה לכל שאלה בנוגע לעדכוני הקורונה, הנחיות וכו': 61400253787+

🧐קישור להורדת אפליקציית COVID-19 של ממשלת אוסטרליה עם כל העדכונים:  Android/Apple.

עדכונים לפי סטייטים:

❓אז מה קורה עם הסטייטים עצמם❓

🤠Northern Territory🤠
😃כרגע:

 • יותר מ 60% מהאוכלוסייה מחוסנים בסטייט, ובכך היא האזור השלישי באוסטרליה שמגיע ליותר מ 60% חיסון אוכלוסייה מעל גיל 16.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • כל הרוצה להגיע מנקודה חמה אל הטריטוריה הצפונית יוכל לעשות זאת ובתנאי שנכנס לבידוד במתקן ייעודי 14 ימים על חשבונו.
תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 9.8 בשעה 00:01 ייכנסו לתוקף הנחיות גבול חדשות קפדניות יותר ממה שהיו עד כה, לכל המתכננים להיכנס לטריטוריה הצפונית. מעתה, במידה והייתם באזור סיכון גבוה להדבקה ב 14 הימים האחרונים, או אם אתם כרגע באזור כזה, ואתם לא תושבי הטריטוריה הצפונית-לא תוכלו להיכנס לסטייט ולא תוכלו להיכנס לסגר במתקן ייעודי על חשבונכם כמו שהיה עד כה-ולא תאושר לכם הכניסה לסטייט.
  ישנו טופס פטור חדש לצרכי כניסה לטריטוריה הצפונית אותם אלו החושבים שעדיין מגיע להם להיכנס מכל מיני סיבות קיצוניות הכרחיות-ואלו ייבחנו כל מקרה לגופו (בעיקר במידה ויש אלימות במשפחה,תפקידי ממשלה רשמיים,תיקון חשמל וכו'-אז אולי כן תאושר הכניסה מאותם נקודות בסיכון גבוה).
  תוכן ההנחיה כאן.

 • מרכזי החיסונים בסטייט יהיו פתוחות מעבר לשעות הרגילות על מנת לנסות לבצע כמה שיותר חיסונים. החיסונים כרגע ניתנים לכל שכבות הגיל האבוריג'ינים,לאוכלוסיה בין גילאי 40-59,כל שכבות הגיל עם בעיות רפואיות המחייבות ומומלצות.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • מחשבון זכאות לחיסון באוסטרליה כאן.
  תנאים לזכאות חיסון באוסטרליה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
פירוט שלושת השלבים-לחצו כאן.

שאלות ותשובות על שלבי החזרה לשגרה-לחצו כאן.

פארקים ושמורות אשר פתוחים בסטייט-לחצו כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠קנברה🤠

😃כרגע:

 • עידוד קבלת חיסון שלישי לאוכלוסייה בסיכון ובאישור רופא.
 • עידוד מתן החיסונים והפעלת מרכזי חיסון לאוסטרלים וגם למי שאינו תושב או אזרח אוסטרליה.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 21.10 משעה 23:59, הקלות נוספות בסטייט-פתיחת כל החנויות הקמעונאות החיוניות ולא חיוניות. בתאריך 29.10 יהיו הקלות נוספות אשר יתפרסמו בקרוב.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • סיום הסגר בקנברה, אך המשך הקפדה על נהלי השגרה.
 • הסטייט קרוב מאוד ל-80% חיסון לאוכלוסייה מעל גיל 12, כך שברגע שיגיעו ליעד, הסטייט יוכל להקל על הנחיות השגרה. נכון להרגע, קנברה תעבור "למצב ביניים"-בין סגר לשגרה רגילה-החל מתאריך 14.10 בשעה 23:59, כך שהחל מתאריך זה, בתי עסק ובתים פרטיים יוכלו להכניס אליהם תפוסה מקסימלית של 25 אנשים (ביחס של 1 לכל 4 מ"ר).
  מספרות,מכוני יופי יוכלו לקבל עד חמישה אנשים בכל רגע נתון. חדרי הכושר יוכלו להיפתח מחדש עם איוש מירבי של עד 25 אנשים.
  תוכן ההנחיה כאן.
אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠New South Wales🤠
😃כרגע:

 • בעקבות הצהרת הסטייט על החזרת הטיסות הבינלאומיות לאזרחים ותושבי קבע מחוסנים, יחזרו לעבודה 11,000 עובדים מחברת קוואנטס וג'טסטאר.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • יותר מ- 530 מליון דולר יושקעו בחייאת האירועים התיירותיים לקראת פתיחת הגבולות (במסגרת המגבלות שפורסמו, כרגע), ב 1.11.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • קצב מהיר בהגעה לאחוז מתחסנים גבוה במנה השנייה בסטייט, וככל הנראה הסטייט יגיע כבר ביום שני הקרוב 18.10 ל- 80% מתחסנים במנה השנייה.
  -לפי "מפת הדרכים" של ניו סאוט וולס, בהגעה ליעד זה, יהיו הקלות *למי שמחוסן* כך שיהיה ניתן להתכנס בבתים פרטיים עד ל 20 אנשים ולהשתתף בספורט קהילתי.
  -החל מתאריך 1.11 לא תהיה מגבלה לאיכלוס אנשים במקומות אירוח.
  -החל מתאריך 1.11 ניו סאוט וולס תסיר את חובת הבידוד ומגבלת מכסות האוסטרלים הנכנסים והיוצאים מהסטייט (למחוסנים בלבד). ימשיכו אישורי הגעת אוסטרלים שאינם מחוסנים לסטייט אך במגבלת מכסה של 210 אנשים בשבוע, ויידרשו כמובן בבידוד מלא של 14 ימים במלון ייעודי.
  הקלות נוספות ככל הנראה יגיעו כבר ב 1.12 ובהתאם למפת הדרכים של הסטייט והממשלה.
  תוכן ההנחיה כאן.

מפת הדרכים להקלות הסטייט כאן.

 • יציאה הסטייט מנהלי סגר-והתחלת נהלי שגרת חיים חדשים לצד הקורונה: כאשר הסטייט יעמוד על יעד החיסונים של 70% מכלל האוכלוסייה, יתאפשרו יותר הקלות למבוגרים ומחוסנים, בכוונה שזה יקרה כבר החל מיום שני הקרוב 11.10.
  השינויים בהנחיות השגרה, בהגעת האוכלוסייה ל 70% התחסנות, יאפשרו עד ל 10 אנשים להיפגש בבתים פרטיים, ועד 30 אנשים במפגשים חיצוניים. בריכות מקורות ייפתחו. כאשר הסטייט יגיע ל 80% חיסונים מכלל האוכלוסייה, יהיו הקלות נוספות בהנחיות השגרה.
  עד ה- 25.10 יש כוונה שתלמידי בתי הספר יחזרו ללימודים כרגיל ועל פי הנחיות שיעזרו לשמור על הבריאות של כולם.
  עובדים שקיבלו מנת חיסון אחת לפחות, יוכלו כבר לחזור למקומות העבודה כבר החל מ 11.10-ובתנאי שישלימו את החיסון השני עד לתאריך 1.11.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • תכנית הפיילוט להכנסת סטודנטים בינלאומיים קיבלה אישור סופי מהממשלה (ובתנאי שהם מחוסנים).

-עם הגעת הסטודנטים הבינלאומיים-מתוך כוונה שזה יתחיל לקרו ממש בסוף השנה הנוכחית-יחוייבו בבידוד במתקן שאושר מראש,למשך 14 ימים.

-הכנסת סטודנטים בינלאומיים כפיילוט יוגבל במספר הסטודנטים המאושרים לכניסה-אך לא יבוא על חשבון אוסטרלים או תושבים הממתינים לכניסה לאוסטרליה.

-הפיילוט יהיה עם סטייט ניו סאוט וולס תחילה,ואולי בהמשך יהיה גם בשאר הסטייטים.

-לרשימת הפיילוט נכנסו האוניברסיטאות הבאות:

Australian Catholic University, Macquarie University, The University of Newcastle, The University of Sydney, UNSW, UTS, University of Wollongong and Western Sydney University, plus independent providers the International College of Management Sydney, Kaplan, Navitas, RedHill and Study Group.

-בשלב הראשון הפיילוט יכלול 500 סטודנטים בלבד.

*תוכן ההנחיה כאן.

 • החל מיום שני 13.9 בשעה 01:00 יוחזרו הנחיות אישור המעבר בין תושבי אזורי הגבול הצפוני בין ניו סאוט וולס וקווינסלנד-לצרכי עבודה חיונית בעיקר."בועת" אזורי תושבי הגבול תכלול את באלינה,ביירון ביי,עמק קלרנס ואזורים נוספים. המעבר יאושר לצרכי עבודה חיונית,לימודים,קניות חיוניות וסיבות נוספות המאושרות למעבר חיוני בין האוזרים. תוכן ההנחיה כאן.

 • מעתה,סטודנטים בינלאומיים יוכלו להתחסן כחלק מהתמודדות עם המגפה והעובדה כי הסטודנטים נמצאים לאורך זמן ביבשת. תוכן ההנחיה כאן.
 • דרישת קבלת חיסון לחלק מהעבודים במגזרי עבודה שונים: שירותי ניהול ותמיכה,טיפול בגילאים מבוגרים,חלקאות,בנייה,חינוך ועוד…תוכן ההנחיה כאן.
 • עידוד המשך קבלת החיסונים לכלל האוכלוסייה בסטייט-במידה והסטייט יעמוד ביעד החיסונים שלו (70-80 אחוזים של מתחסנים), יהיו הקלות בסטייט החל מתאריך 13.9: יתאפשרו התקהלויות של עד חמישה אנשים מחוץ לבתים,בטווח של 5 ק"מ מהבית.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • תשלומים ומענקים בעקבות הסגרים-כפי שפורסם בעבר-הסטייטים בהם ישנם סגרים:ניו סאוט וולס,ויקטוריה,דרום אוסטרליה, אשר פוגעים בשעות העבודה של העובדים, יהיו זכאים למענקים כספיים לפי התנאים: המפסידים מעל 20 שעות שבועיות-יהיו זכאים ל- 600$,המפסידים בין 8-20 שעות יהיו זכאים ל- 375$.
  *המענקים כוללים עובדים עם ויזת חופשה ועבודה, וכמובן שנפגעו בשעות העבודה בהם מועסקים.
  תוכן ההנחיה והגשת הבקשות כאן.
 • מחשבון זכאות לחיסון באוסטרליה כאן.
  תנאים לזכאות חיסון באוסטרליה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • עובדים בניו סאוט וולס יהיו זכאים לתשלום חד פעמי של 1500 דולר במידה והם לא יכולים לעבוד בעקבות 14 ימי בידוד.
  הזכאות יכולה לחול גם על בעלי ויזת וורקינג הולידיי וכל ויזה אשר מאפשרת עבודה חוקית באוסטרליה (ישנם קריטריונים נוספים כאן).
 • המלצה מממשלת הסטייט על חבישת מסכה במקומות סגורים ומרחבים ציבוריים.
 • תמיכה כלכלית בקהל הסטודנטים הבינלאומי,כולל עזרה בדיור,תעסוקה ושירותים אחרים-ניתן להתקשר למספר 137788-פרטים נוספים כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

הנחיות נוספות במסגרת המגבלות-לחצו כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠South Australia🤠
😃כרגע:

 • החל מתאריך 28.7 בשעה 00:01 יוסרו מגבלות התנועה בסטייט.
 • תשלומים ומענקים בעקבות הסגרים-כפי שפורסם בעבר-הסטייטים בהם ישנם סגרים:ניו סאוט וולס,ויקטוריה,דרום אוסטרליה, אשר פוגעים בשעות העבודה של העובדים, יהיו זכאים למענקים כספיים לפי התנאים: המפסידים מעל 20 שעות שבועיות-יהיו זכאים ל- 600$,המפסידים בין 8-20 שעות יהיו זכאים ל- 375$.
  *המענקים כוללים עובדים עם ויזת חופשה ועבודה, וכמובן שנפגעו בשעות העבודה בהם מועסקים.
  תוכן ההנחיה והגשת הבקשות כאן.
 • החל מתאריך 19.7 בשעה 00:01 יוגדר "מסדרון גבולות" בין דרום אוסטרליה לויקטוריה לאותם תושבי אזור גבול, על מנת שיוכלו לעבור מאזור לאזור ללא מגבלה-באותן גבולות המוגדרים בלבד, ובהצגת תעודה עם זיהוי מקום מגורים.
 • במידה ויש לכם הרשאה להיכנס לסטייט אחר-אתם רשאים לעזוב את הסטייט הדרומי לצורך כניסה לאותו הסטייט.
 • המלצה לתושבי דרום אוסטרליה לא לנסוע לויקטוריה.
 • החל מתאריך 16.7 בשעה 00:01 לא תאושר כניסה לכל המגיעים מויקטוריה, או כאלו ששהו בויקטוריה ב 14 ימים האחרונים לפני תכנון הגעתם לסטייט הדרומי.
 • החל מתאריך 13.7 כל הרוצה להיכנס מאוסטרליה המערבית או הטריטוריה הצפונית לסטייט הדרומי-יוכל לעשות זאת ללא חובת בידוד ובתנאי שלא היה בנקודה חמה להדבקה ב 14 ימים לפני תכנון ההגעה.
 • הנחיות גבול חדשות:

1.)החל מתאריך 27.6 בשעה 20:00 לא תאושר כניסה לכל הרוצה להגיע מקנברה-אך טיסה דרך קנברה אל דרום אוסטרליה מותרת ובתנאי שמגיעים מנקודה ירוקה בנקודת המוצא, וחובת עטיית מסכה בשדה תעופה ללא יציאה מהשדה.
2.)החל מתאריך 27.6 בשעה 20:00 לא תאושר כניסה למגיעים מניו סאוט וולס-אך טיסה דרך ניו סאוט וולס אל דרום אוסטרליה מותרת ובתנאי שמגיעים מנקודה ירוקה בנקודת המוצא, וחובת עטיית מסכה בשדה תעופה ללא יציאה מהשדה.
3.)החל מתאריך 8.7 כל הרוצה להגיע מאיי קוק או ניוז, יוכל לעשות זאת ללא חובת בידוד.
4.)החל מתאריך 13.7 כל הרוצה להיכנס מאוסטרליה המערבית,ויקטוריה או הטריטוריה הצפונית לסטייט הדרומי-יוכל לעשות זאת ללא חובת בידוד ובתנאי שלא היה בנקודה חמה להדבקה ב 14 ימים לפני תכנון ההגעה.
5.)החל מתאריך 8.7 כל הרוצה להגיע מאזורי סיכון בקווינסלנד לא תאושר כניסה.כניסה משאר המקומות בקווינסלנד לדרום אוסטרליה מותרת עם חובת בידוד ל 14 ימים.

 • מגבלות שגרה חדשות בעקבות מספר נדבקים בסטייט-החל מתאריך 30.6 באזורי המטרופוליטן,בארוסה,חצי האי פלייה,בר בארקר ואדלאייד: מפגשי הבית מוגבלים לכל היותר עד לעשרה אנשים.
  החל מ 30.6 על כל סטייט דרום אוסטרליה: עטיית מסכות מומלצות מאוד בשטחים ציבוריים ומקומות מקורים.
  מומלץ לעבוד מהבית.
 • מחשבון זכאות לחיסון באוסטרליה כאן.
  תנאים לזכאות חיסון באוסטרליה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • המלצה על חבישת מסכה לכל מי שנמצא ביחד ובהתקהלות עם אנשים נוספים.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בדרום אוסטרליה (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,לפרטים נוספים-כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

שלושת השלבים בפירוט יסודי לפי תחומי חיים (מה מותר מה אסור)-כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Tasmania🤠
😃כרגע:

 • פרסום "תכנית היציאה" של טזמניה לחזרה לשגרה, ובהתאם למספר המתחסנים בסטייט.
  -70% מתחסנים מעל גיל 16:היעד כבר הושג, ועתה ניתן להיכנס לטזמניה גם מאזורים בסיכון נמוך להדבקה.כניסה מאזור סיכון גבוה רק לאזרחים טזמניים ובכפוף לסגר במתקן ייעודי 14 ימים, או בידוד ביתי במידה ואתם מחוסנים.
  -80% מתחסנים מעל גיל 16:צפי הגעה ליעד סביב חודש נובמבר.כניסה מאזור סיכון גבוה בכפוף לסגר במתקן ייעודי 14 ימים, או בידוד ביתי במידה ואתם מחוסנים.מגיעים מחו"ל בכל מקרה יחוייבו ב 14 ימי בידוד במתקן ייעודי.
  -90% מתחסנים מעל גיל 16:צפי יעד לתאריך 15.12.2022, ניתן יהיה להיכנס לטזמניה מכל יבשת אוסטרליה ללא מגבלה,עם חובת בידוד 3 ימים למחוסנים ובכפוף להצגת בדיקה שלילית.מגיעים מחו"ל מחוסנים יוכלו להיכנס ללא חובת בידוד, אך עם חובת הצגת בדיקה שלילית 72 שעות לפני ההגעה.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מהיום 22.10 הסרת חובת עטיית מסכות בדרום טזמניה.

 • החל מתאריך 23.10 לא תתאפשר כניסה לטזמניה למגיעים מאזור דאראבין Derabin שנמצא בויקטוריה, או מי שהיה שם ב 14 הימים האחרונים.
  בנוסף, האי הדרומי של ניו זילנד יוכרז באזור סיכון נמוך החל מתאריך 23.10, כך שמי שירצה להגיע מהאי הדרומי בניו זילנד ולא בילה באזורי סיכון ב 14 הימים שלפני כן, יוכל לעשות זאת ללא חובת בידוד בטזמניה. האי הצפוני יישאר בסיכון גבוה.
  תוכן ההנחיה כאן.

 • החל מתאריך 18.8 בשעה 00:01 כל סטייט קווינסלנד יוגדר כסטייט בסיכון גבוה לצרכי כניסה לטזמניה-כך שלא תאושר כניסה מקווינסלנד,או מי שהיה בקווינסלנד ב 14 הימים האחרונים, לטזמניה.
 • מדינת ניו זילנד כולה תוגדר החל מתאריך 18.8 בשעה 15:00 כמדינה בסיכון גבוה להדבקה לצרכי כניסה לטזמניה-כך שלא תאושר כניסה מניו זילנד או מי שהיה בניו זילנד ב 14 הימים האחרונים,לטזמניה.
 • טזמניה הודיע כי גילאי 30-39 יכולים כעת להגיע להתחסן בחיסון של פייזר.
 • כל מי שמגיע לטזמניה,ולא יאוחר מיום אחד לפני תכנון ההגעה-עליו להירשם באפליקציית TAS-E-TRAVEL כדי להשלים הצהרת נסיעות וכדי לזהות ולעדכן על מתחמי הדבקה חדשים ומדוייקים במידת הצורך.
  תוכן ההנחיה כאן.להורדת האפליקציה כאן.
 • מחשבון זכאות לחיסון באוסטרליה כאן.
  תנאים לזכאות חיסון באוסטרליה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • עובדים טזמניים יהיו זכאים לתשלום חד פעמי של 1500 דולר במידה והן לא יכולים לעבוד בעקבות בידוד.
  הזכאות יכולה לחול גם על בעלי ויזת וורקינג הולידיי וכל ויזה אשר מאפשרת עבודה חוקית באוסטרליה (ישנם קריטריונים נוספים בלינק המצורף).
  את התשלום אפשר לקבל החל מתאריך 22.8,יש להתקשר למספר 1802266
  קישור לאתר לפרטים נוספים-כאן.
 • תינתן תמיכה נפשית בקו טלפון על ידי אנשי מקצוע, 7 ימים בשבוע בין השעות 08:00-20:00 במספר טלפון 1800984434.

😃קישורים רלוונטיים:
שלושת השלבים של טזמניה-לחצו כאן.

פתיחת חלק מהפארקים,הנחיות ומגבלות ההגעה-לחצו כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Victoria🤠
😃כרגע:

 • החל מהיום 21.10 בשעה 23:59 יוסרו הגבלות והעוצר ברחבי ויקטוריה, כולל על תושבי העיר מילדורה.עדיין יהיו מספר הגבלות במטרופולין מלבורן וויקטוריה האזורית כך שחשוב להקפיד ולעקוב אחרי הנחיות השגרה המשתנות. משמע-כרגע האוכלוסייה בסטייט נמצאת ב- 70% חיסונים במנה הכפולה,מבחינת "מפת הדרכים לחזרה לשגרה של ויקטוריה"-כך שלא תוגבל היציאה מהבתים. ביקורים בבתים פרטיים בכל ויקטוריה תאושר עד ל 10 אנשים.התקהלות מחוץ לבתים בשטחים פתוחים תאושר עד ל 15 אנשים במלבורן ו-20 אנשים בשאר ויקטוריה.חשוב להצדטייד באישורי חיסון שככל הנראה תתבקשו להציג בחלק ממקומות האירוח הציבוריים והפרטיים.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • בנוסף, נכנס לתוקף עדכון קיצור הבידוד לשבעה ימים למי שביצע 2 חיסונים ונאלץ להיכנס לבידוד-השאר יחוייבו ב 14 ימים כרגיל.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 19.10 בשעה 23:59 לא יהיו עוד אזורים המוגדרים "אדומים" בסטייט ניו סאוט וולס, אך מספר אזורים יהיו כתומים-יש לעקוב אחרי ההנחיות לצרכי מעבר בין הסטייטים.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 19.10, מחוסנים בשתי מנות חיסון יוכלו להיכנס לויקטוריה מניו סאוט וולס ללא חובת בידוד.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 14.10 בשעה 23:59 קנברה תעבור מהגדרת אזור "אדום" לסטייט באזור "כתום" במפת הרמזור של ויקטוריה, כך שכל המגיע מקנברה לויקטוריה לא יידרש לבידוד.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • על פי עצת משרד הבריאות הויקטוריאני,בין תאריכים 15-26.11 יידרשו העובדים ברשימת העובדים החיוניים בסטייט להתחסן במלואם. כמו כן,יתוגברו וייפתחו מרכזי חיסונים נוספים, כל אלו.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • הקלות בתחום העסקת העובדים בתחום הבנייה בויקטוריה החל מתאריך 4.10 בשעה 29:59. העובדים צריכים להיות בעלי לפחות בעלי חיסון אחד, ויהיה מעקב אחרי ההנחיות השונות לשמירה על הבריאות, הפרויקטים הקריטיים יוכלו לאייש 100% מהעובדים, ובשאר המקומות יוכלו להעסיק עד ל 80% מהעובדים, ובתנאי שכל העובדים יתחסנו עד לתאריך 13.10. עובדים מחוסנים במלואם יוכלו לעבור בעבודתם בין מטרופולין מלבורן לויקטוריה האזורית.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • חידוד הנחיות שגרה לאזורים הנמצאים בסגר במטרופולין מלבורן,ובויקטוריה האזורית, האזורים הם:
  Banyule, Bayside, Boroondara, Brimbank, Cardinia, Casey, Darebin, Frankston, Glen Eira, Greater Dandenong, Hobsons Bay, Hume, Kingston, Knox, Manningham, Maribyrnong, Maroondah, Melbourne, Melton, Monash, Moonee Valley, Moreland, Mornington Peninsula, Nillumbik, Port Phillip, Stonnington, Whitehorse, Whittlesea, Wyndham (except Little River), Yarra, Yarra Ranges. Mitchell Shir , City of Latrobe.
  עזיבת הבית מותרת באחת מששת הסיבות הבאות:
  *קניות מוצרים חיוניים (פעם ביום,אדם אחד מכל בית),טיפול רפואי,עבודה חיונית המותרת תחת המגבלות,פעילות גופנית (פעם ביום למשך 4 שעות),אינטרקציה חברתית בהתקהלות מצומצמת של עד 4 שעות ביום,קבלת חיסון.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • כמו כן, ימשיך עידוד מתן החיסונים למגזר העובדים בסקטורים הקריטיים ובכלל האוכלוסייה, על מנת להצליח להתקדם לעבר השלבים הבאים בהקלות השגרה ביבשת.
לכל הנחיות השגרה בסטייט נכון ליום העדכון, ניתן לראות כאן.
 • תשלומים ומענקים בעקבות הסגרים-כפי שפורסם בעבר-הסטייטים בהם ישנם סגרים:ניו סאוט וולס,ויקטוריה,דרום אוסטרליה, אשר פוגעים בשעות העבודה של העובדים, יהיו זכאים למענקים כספיים לפי התנאים: המפסידים מעל 20 שעות שבועיות-יהיו זכאים ל- 600$,המפסידים בין 8-20 שעות יהיו זכאים ל- 375$.
  *המענקים כוללים עובדים עם ויזת חופשה ועבודה, וכמובן שנפגעו בשעות העבודה בהם מועסקים.
  תוכן ההנחיה והגשת הבקשות כאן.
 • מחשבון זכאות לחיסון באוסטרליה כאן.
  תנאים לזכאות חיסון באוסטרליה כאן.
 • הממשלה תסייע כספית לאותם עובדים אשר נאלצו להפסיק את עבודתם בשל הסגר בויקטוריה-בינהם אזרחים,תושבים,וגם בעלי ויזת חופשה ועבודה ואשרות חוקיות לעבודה. מקבלי הזכאות יקבלו עד 500$ בשבוע בגין אובדן עבודה של מעל 20 שעות, ותשלום של 325$ לשבוע באובדן של מתחת ל- 20 שעות. אפשרות לתביעה הכספית תינתן החל מ 8.6 באמצעות MYGOV.
  *תוכן ההצהרה כאן. *הרשמה ל MYGOV והסבר על הגשת התביעה כאן. *שלבי ההגשה כאן.
 • קישור לרשימת אתרי החשיפה לקורונה בויקטוריה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בויקטוריה (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,כל מי שעושה בדיקת קורונה וממתין לתשובה-יוכל לקבל תשלום חד פעמי של 300$.

*לפרטים נוספים והגשת הבקשה-כאן.

 • תינתן תמיכה נפשית בקו טלפון על ידי אנשי מקצוע, 6 ימים בשבוע, ימים שני עד שישי בין השעות 08:00-20:00,יום שבת בשעה 08:00-18:00, במספר טלפון 1800614434.
 • סטודנטים בסטייט-הקלה ומענק של עד 1,100 דולר,והקלות בשכר דירה של עד 2,000 דולר,על מנת לקבל מידע נוסף,ניתן להיכנס לקישור הבא ולמלא את הטפסים הרלוונטיים-כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

 • הפירוט המלא להקלות בויקטוריה-כאן.
 • קישור שאלות ותשובות בנושאים השונים-לחצו כאן.
 • אתר הסטייט covid19-VIC.
אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Western Australia🤠
😃כרגע:

 • שינוי בהנחית הגבול עם קווינסלנד בעקבות מספר מקרי הידבקות-סטייט קווינסלנד יישאר בהגדרת סטייט "בסיכון נמוך" להדבקה-כך שכל הרוצה להיכנס מקווינסלנד את אוסטרליה המערבית יחוייב ב 14 ימי בידוד.החלטה זו תיבדק ואולי תשתנה שוב ב 25.10
  תוכן ההנחיה כאן.
 • גישת משרד הבריאות בסטייט מחייבת חיסון לעובדים במקצועות השונים וכוח העבודה בתחומים הקריטיים בסטייט-כל עבודה עם סיכון גבוה כמו אינטרקציות חברתיות,עובדי בריאות,עובדים אשר מתקהלים עם אנשים נוספים (כמעט כל כוח העבודה הקיים בסטייט). פורסמו הגדרות "קבוצות סיכון" בעבודות ותאריכי חובת התחסנות.
  קבוצת עבודה 1 יחוייבו להתחסן בחיסון הראשון כבר בין 1 לצדמבר, והחיסון השני עד ל– 31 לדצמבר.
  קבוצת עבודה 2 יחוייבו בחיסון הראשון החל מ 31 לדצמבר וחיסון השני עד ל- 31 לינואר 2022.
  במקרה של סגר בסטייט או באזור עבודה מסוים-בכל מקרה חייב חיסון מלא כדי להמשיך לעבוד בעבודה הקריטית.
  פירוט על קבוצות העבודה אפשר לראות כאן.תוכן ההנחיה כאן.
 • שינוי נוסף בהנחיות הגבול בכניסה מויקטוריה לאוסטרליה המערבית-החל מתאריך 29.9 בשעה 00:01 ויקטוריה תוגדר כסטייט בסיכון קיצוני, כך שגם בעלי בפטורים לכניסה לאוסטרליה המערבית לא יאושרו לכניסה,אלא אם יאושר במקרים מחמירים.
תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 27.9-2.10 תוגבר אספקת החיסונים במרפאות אוסטרליה המערבית,כך שתושבים מגיל 12 ומעלה יוכלו לגשת לבצע חיסון של חברת מודרנה.
תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 20.9 כל גילאי 60+ יהיו זכאים לחיסון של פייזר במרפאות השונות. תוכן ההנחיה כאן.
 • הרחבת פרוייקטים לחיסונים מרוכזים בחברות עבודה גדולות כמו חברות כרייה,שדות תעופה ועוד.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • חיסונים זמינים כעת גם לתושבים בגילאי 30-39. תוכן ההנחיה כאן.
 • מחשבון זכאות לחיסון באוסטרליה כאן.
  תנאים לזכאות חיסון באוסטרליה כאן.
 • מרפאות לבדיקת קורונה-מפת מרפאות בסטייט המערבי כאן.
 • הגעת 21,000 מנות חיסון של אוקספורד ואסטרזנקה, ופתיחת מרפאת חיסונים חדשה בפרת ב 7.3 (PCEC).
 • החל מסוף חודש פברואר 2021 יתחיל פרויקט החיסונים באוסטרליה המערבית:
  בשלב הראשון-יחוסנו יהיו עובדי מעברי גבולות,נותני שירותי רפואה,צוותי טיפול בנכים ומבוגרים.
  בשלב השני– יחוסנו גילאי 70 ומעלה,עובדים נוספים בתחומי הרפואה,תושבים אבוריג'ינים בני 55 פלוס הנמצאים באיים מרוחקים,מבוגרים וצעירים עם מצב רפואי פגיע,עובדי שירותי כבאות, משטרה ושירותי חירום.
  בשלב השלישי-יחוסנו גילאי 50 פלוס,תושבי איים אבוריג'ינים מרוחקים בני 18 פלוס,ועובדים קריטיים בעלי סיכון גבוה בתחומים נוספים.
  שלב רביעי-תחוסן כל האוכלוסייה הבוגרת בגילאי 16 פלוס.
  שלב חמישי-יחוסנו גילאי 16 ומטה.
  לפירוט המלא של ההנחיה כאן.
 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • מענק של עד 1500$-
  במידה ואתם מחזיקים בויזה המאפשרת לכם עבודה חוקית ביבשת,ועליכם להיכנס לבידוד של 14 ימים בעקבות נגיף הקורונה-ייתכן שאתם זכאים למענק של עד 1500$.
  המענק יינתן למי שנכנס לבידוד החל מ- 11.9 (ולא רטרו אחורה).
  פרטים נוספים ואופן הגשת הבקשה כאן.

😃קישורים רלוונטיים:

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

🤠Queensland🤠

👈🏽תכנית החיסונים לאיחוד המשפחות מתפרסם ביום 18.10. עיקרי התכנית:

70% מאוכלוסיית קווינסלנד מחוסנת במלואה, החל מ 19.11 (או אם יגיעו ליעד לפני כן)
💡גבולות פנימיים
-מי שהיה בנקודה חמה באוסטרליה ב 14 הימים שלפני ההגעה, יוכל להגיע לקווינסלנד ובתנאי שהוא מחוסן,הגיע דרך טיסה,חובת בדיקת קורונה בתוך 72 שעות מהכניסה.
-מי שלא היה בנקודה חמה באוסטרליה יוכל להגיע לקווינסלנד ללא הגבלות וללא צורך בהסגר.
💡גבולות בינלאומיים
-מגיעים מטיסה בינלאומית לקווינסלנד יידרשו לבידוד של 14 ימים המתקן ייעודי-ובכפוף לכניסת בעלי פטורים בלבד, ומכסת הנכנסים השבועית.

80% מאוכלוסיית קווינסלנד מחוסנת במלואה, החל מ 17.12 (או אם יגיעו ליעד לפני כן)
💡גבולות פנימיים
-הגעה מנקודה חמה באוסטרליה תתאפשר למחוסנים,בכל דרך הגעה אפשרית (ים/יבשה/אוויר) וביצוע בדיקת קורונה ב 72 שעות מיום הכניסה לסטייט. מי שאינו מחוסן-לא תתאפשר כניסה לקווינסלנד מנקודה חמה.
-מי שלא היה בנקודה חמה ב 14 הימים האחרונים יוכל להגיע לקווינסלנד ללא הגבלות וללא צורך בהסגר.
💡גבולות בינלאומיים
-הגעה לקווינסלנד אפשרית במידה ואתם-אזרחים או תושבי קבע באוסטרליה, מחוסנים בתוקף,הצגת בדיקת קורונה שלילית 72 שעות לפני ההמראה, וחובת בידוד בכפוף לתנאים שייקבעו ע"י משרד הבריאות בקווינסלנד.

90% מאוכלוסיית קווינסלנד מחוסנת במלואה
💡גבולות פנימיים
-מחוסנים-ללא כל הגבלה, הגעה חופשית לסטייט.
-מי שאינו מחוסן-יידרש לעמוד בתנאים הרלוונטיים לסטייט ויידרש לתקופת בידוד מלאה.
💡גבולות בינלאומיים
מחוסנים יוכלו להיכנס לסטייט ללא מגבלות.
-מי שאינו מחוסן יידרש לעמוד בדרישות הכניסה לסטייט ולבצע תקופת בידוד מלאה.

מספר תנאים הרלוונטיים לכל השלבים
💡כל הגעה-לא משנה מאיפה ומאיזו סיבה-מחייבת מילוי הצהרת כניסה לקווינסלנד. הצגת בדיקת קורונה חייבת להיות מאושרת ע"י ה- TGA.
💡אוכלוסיית הזכאים לחיסונים הרלוונטית מדברת על האוכלוסייה של גילאי 16+.
💡תקופת הבידוד-נכון לרגע זה, תהיה עד ל 14 ימים, ובהתאם להחלטת משרד הבריאות בקווינסלנד.
💡בשלבים הראשונים של 70%-80% מדובר בשלב הראשון רק על אזרחים ותושבי קבע אוסטרליים. בהמשך, וללא תאריך יעד (נכון לרגע זה), יהיו אלה אולי גם בעלי שאר אשרות הויזה, אך מוקדם מדי כדי להבטיח שזה יקרה.
💡תוכן ההנחיה והשלבים המלאים, כאן.

קורונה אוסטרליה
קורונה אוסטרליה

😃כרגע:

 • החל מתאריך 19.10 ייפתחו הגבולות הבינאלומיים בין ניו זילנד לקווינסלנד, עם האי הדרומי בלבד בשלב זה. מי שמחוסן לא יחוייב בבידוד.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 19.10 בשעה 01:00 אין יותר מוקדים מוכרזים בסיכון בטזמניה.
 • החל מתאריך 3.10 בשעה 01:00 אזור עמק ריצ'מונד יעבור לאזור גבול באזור מוגבל, כך שכלל הגדרות וחוקי מעברי הגבול בין ניו סאוט וולס לקווינסלנד, יחול גם על אזור זה-כך שמותר לעבור בין הסטייטים באזורים אלו לצרכי עבודה חיונית ולמטרות חיוניות.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מיום 30.9 בשעה 16:00 אזורי השלטון מטרופולין בריסבן,לוגן,גולד קוסט,מורטון ביי,טאונסוויל (כולל מגנטיק איילנד) ופאלם היילנד, נכנסים למגבלות שגרה "רמה 2": מותר להתכנס עד 30 אנשים בבתים פרטיים ושטחים ציבוריים,פתיחת בתי עסק במגבלות של עד 75% קיבולת ובתנאי של אדם לכל 4 מ"ר,בישיבה בלבד. 75% קיבולת באצטדיונים ובתנאי של עטיית מסכה, ניתן לחזור לספורט קהילתי.
  תוכן ההנחיה כאן.
 • מספר שינויים בהגדרת ערים ועיירות הנחשבים אזורי גבול בין ניו סאוט וולס לקווינסלנד-אותם תושבי אזורי גבול,יוכלו לעבור בין הסטייטים רק למטרות חיוניות.
תוכן ההנחיה כאן.
 • החל מתאריך 13.9 בשעה 01:00 יחולו הנחיות מעברי תושבי גבול בין ניו סאוט וולס לקווינסלנד ב "בועת" גבול לצרכי פעילות חיונית. תוכן ההנחיה כאן.

 • נכון ליום העדכון,הסטייטים המוגדרים כנקודות בסיכון גבוה להדבקה הם:קנברה,ויקטוריה,ניו סאוט וולס-כך שלא תאושר כניסה למי שנמצא באזורים אלו,או היה באזורים אלו ב 14 הימים האחרונים לתכנון ההגעה.
 • מעתה,גם ניו זילנד נחשבת למדינה בסיכון להדבקה-כך שכל הרוצה להגיע מניו זילנד לקווינסלנד יוכל לעשות זאת,אך עם חובת בידוד במתקן ייעודי.
 • תכנית התמריצים לעבודה בתיירות נכנסה לתוקף-כולל הסברים נוספים על חיפוש עבודות,הסברים נוספים על המענקים, וקישור לטופס מקוון להגשת בקשה לקבלת המענקים הכספיים-כל הפרטים במדריך לחיפוש עבודות בזמן הקורונה כאן.
 • החל מתאריך 9.7 תהיה חובת שימוש באפליקצית צ'ק אין למקומות אירוח פרטיים וציבוריים.רשימת המקומות שיחוייבו וקישור להורדת האפליקציות כאן.
 • החל מתאריך 19.6 בשעה 01:00 על כל הרוצה להגיע אל הסטייט, חייב להשלים ולמלא טופס הצהרת נוסע (כולל ניו זילנד), גם אם אינה מוגדרת כנקודה "חמה".
  2 סוגי הצהרות לקווינסלנד: הצהרת נסיעות בקווינסלנד-כל מי שלא היה בנקודה חמה מוצהרת, מילוי של עד 3 ימים לפני תכנון ההגעה. הצהרת גבולות לקווינסלנד-לכל מי ששהה בנקודה "חמה" ב 14 הימים שקדמו להגעה וחושב שמגיע לו/יש סיבה מספיק טובה להיכנס אל הסטייט, מילוי עד שלושה ימים לפני תכנון ההגעה.
  גם תושבי קווינסלנד מחוייבים במילוי הצהרת הנוסע הרלוונטי.
  מילוי ההצרות ופרטים נוספים כאן.
 • מחשבון זכאות לחיסון באוסטרליה כאן.
  תנאים לזכאות חיסון באוסטרליה כאן.
 • השקת מתחם בדיקות קורונה 24/7 בבריסבן, בחינם, ללא מרשם וללא צורך בהזמנת תור ב- Eight Mile Plains Community Health Centre.

-למפת מתחמי בדיקות בקווינסלנד אפשר לראות כאן.

 • גבולות👈🏽פרטים בנוגע למעברי הגבול בסטייט וביבשת אפשר לראות כאן.
 • הקלות על התכנסויות במרחבים הציבוריים,הקלות בהגעה לבתי קפה,מסעדות,פאבים וכו'.
 • מענקים והקלות כלכליות-כל תושב/אזרח ומספר אופציות נוספות (מצורף קישור בהמשך)-אשר עם אשרת עבודה חוקית בקווינסלנד (גם בעלי ויזת חופשה ועבודה עם הוכחת עבודה/ימי חופש/חוזה העסקה וכו'),וייאלצו להיכנס לבידוד-יוכלו לבקש בקשה לתשלום חד פעמי לחשבון הבנק של 1,500$,לפרטים נוספים-כאן.
 • קישור למנוע חיפוש עבודה בקווינסלנד-לחצו כאן.

😃קישורים רלוונטיים:
שלבי חזרה לשגרה מתוך רשימה לפי כל שלב בנפרד-כאן.

טבלת שלבי חזרה לשגרה-לחצו כאן.

טיסות חזרה לארץ:

🧐כל המידע בנוגע לטיסות חזרה לישראל-כאן.

אוסטרליה מפה לפי סטייטים Australia Map

לכל שאלה טענה הארה הערה,ליווי בהגשת הבקשות לויזה בצורה מהירה או כל דבר אחר- מוזמנים באהבה ליצור קשר.

תמשיכו להנות ותשמרו על עצמכם 🙂

COVID-19 עדכון הנחיות נגיף הקורונה באוסטרליה
5/5